-28- Je had in die tijd geen vervoer en Grie moest daarom alles op de fiets doen, door weer en wind tegen de Oostenwind. Ze reden bij Voorwaarts ook toertochten naar Den Helder en via het IJsselmeer naar Andijk. Soms kwam Grie dan ook weieens ten val. Op een keer was ze gevallen en had haar hand ka pot. Dit werd onderweg provisorisch verbonden, maar de terugtocht heeft ze toen maar niet per schaats gedaan. In december 1963 dachten ze bij "Voorwaarts" dat de winter wel gauw voorbij zou zijn, maar op begin januari (18-01-1963) werd toen de Elfste dentocht gereden en door Reinier Paping gewon nen. En het bleef maar winteren, die winter duur de toen ongeveer drie maanden. Het ijs was zo dik dat je de schelpjes op de bodem kon zien lig gen. De laatste toertocht in de winter 1962/1963 werd op 8 maart gereden. Auto's reden rond om het Amstelmeer door naarWieringerwaard, soms wel zestig kilometer. Piet Klein nodigde zijn vrouw uit, om per auto een toertocht over het ijs te maken via Enkhuizen naar Staveren, de kosten om te kunnen deelnemen waren 10,-. Een hele bijzondere gebeurtenis om met de auto over het ijs te rijden. Alle deelnemers kregen ter herinne ring aan deze rit een vaantje aangeboden. En de ijsclub profiteerde van de lange winter, hierdoor kwam er heel wat inschrijfgeld in het laatje. Grie reedt soms ook wedstrijden, behalve als Sita Homan-Wagemaker en/of Rina Scheltus-Kooij aan dezelfde wedstrijd meededen, want als zij meereden dan wist je van tevoren dat je toch niet in de prijzen viel. Deden zij niet mee dan won Grie soms ook nog weieens een prijsje. Het bestuur bestaat in 2012 uit: Peter van Eekelen voorzitter Gerard de Haan penningmeester Marianne Post-Broertjes secretaris En de leden: Patrick de Visser Cees Klein Rob Bregman Wilco Klein Willem Ansink MET DANK AAN: Bestuur IJsclub Voorwaarts Grie Rotgans-Omis Hans Hofman Jan Klein (alias Flodder) FOTO'S AANGELEVERD DOOR: Adrie de Haan-Rotgans Riet van der Hulst-Bakker Chris Lont Pietje Louwerse-Rotgans Marianne Post-Broertjes BRONNEN: Notulen IJsclub Voorwaarts 1912-2011 Wieringer Couranten vanaf 1917 t/m 2011 Historische Vereniging Wieringen Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 29