ever 2010 -25- Winter 2011/2012 Ondanks de strenge vorst die ruim een week aan hield was schaatsen maar beperkt mogelijk om dat de baan vol lag met sneeuw en het ijs onvol doende aangroeide. De keurmeesters vonden het niet verantwoord om schaatsers op de Zuiderha ven toe te laten. Pas op vrijdag 10 februari was het ijs sterk genoeg om met de veegmachine een baan aan te leggen. Ondanks dagenlange strenge vorst kon er alleen in het weekend van 11 en 12 februari op de Zuiderhaven geschaatst worden. Wedstrijden konden er helaas niet plaatsvinden. Na het weekend liep de temperatuur weer op en begon het licht te regen, waardoor het ijs niet meer betrouwbaar was. Nieuwe trap voor IJsclub Voorwaarts Op maandag 26 maart 2012 was in de Schager Courant te lezen dat IJsclub Voorwaarts een nieu we trap op de Omgelegde Stonteldijk zal krijgen. De trap komt aan het recreatiestrandje en geeft bij vorst toegang tot het IJsselmeer. De huidige trap is vanwege begroeiing niet langer toeganke lijk voor schaatsenrijders die dwars door de riet kraag moeten om op de ijsbaan te komen. Eind 2012 viert IJsclub Voorwaarts zijn honderd jarig bestaan. De voorbereidingen zijn in volle gang. Hoe en wat het jubileum brengen zal is tij dens dit schrijven nog niet bekend. In het jaarverslag van 2010/2011 is te lezen dat de roeiwedstrijden tijdens de Flora- en Visserijdagen (op 30 augustus 2010) door het slechte weer zijn afgelast. Gerard de Haan werd in de al gemene ledenvergade ring van 4 september 2010 tot lid van verdienste benoemd. Hij heeft vijfentwintig seizoenen in het bestuur volgemaakt, waarvan vierentwintig jaar als penningmeester. Dit jaar heeft het bestuur Marianne Post benaderd om haar te vragen of zij secretaris wilde worden en Marianne aanvaard de deze functie. In de jaarvergadering van 26 november 2011 werd zij benoemd als secre taris. Patrick de Visser werd benoemd tot alge meen bestuurslid in de plaats van John Kort. Gerard Komduur sinds 1990 bestuurslid, trad tussentijds af en was niet herkiesbaar. Ge rard de Haan bedankte hem voor zijn inzet in het bijzonder tijdens de roeiwedstrijden. macht gewerkt om de baan sneeuwvrij te maken. De contai ner die dienst deed als kleedruimte en kantine was al wegge haald: op deze toegift van Koning Winter had geen mens meer gerekend. De provi sorische accommo datie werd ook niet teruggeplaatst voor deze ene middag. Het werd niet druk op de baan, omdat maar bij weinig mensen be kend was dat er bij Voorwaarts nog ge schaatst kon worden. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 26