-23- Algemene ledenvergadering 2 januari 1998 Voorzitter Jan Klein opende de vergadering en herdacht de oude penningmeester en erelid Kees Koorn, die op 19 februari 1997 was overleden. Hans Hofman en Jan Zwering traden af en wa ren niet meer herkiesbaar. Hans zeventwintig jaar bestuurslid en Jan drieëntwintig jaar vonden dat het nu tijd werd voor nieuwe bestuursleden. Hans gaf de vergadering een rondje., waarop Jan opmerkte: "Je bent een mooie., nu ben ik verplicht om dit ook te doen!" Er waren op dat moment nog weinig bestuursleden, maar waar haalde je zo snel een paar nieuwe bestuursleden vandaan? Nan Rotgans gaf de hint Pietje Louwerse als se cretaris te vragen. Jaarverslag van 1997/1998 In deze winter was er geen ijs, daarom togen de le den op 8 januari, in twee bussen en een taxibusje met honderd twintig leden naar de Jan van Aafke Ijshal. Nadat Hans Hofman en Jan Zwering zich als bestuursleden hadden teruggetrokken, bleef Voorwaarts lange tijd zonder secretaris zitten. Uiteindelijk stelden Willem en Marianne An- sink zich beschikbaar om deze functie te vervul len, Marianne deed de administratie en Willem de overige zaken. Jan Zwering en Hans Hofman kregen in de vergadering het erelidmaatschap van Voorwaarts. Arjan Willeboordse trad af als bestuurslid en was niet meer herkiesbaar. Voor zitter Jan Klein bedankte Willeboordse voor alle verrichte werkzaamheden. Na het aftreden van Willeboordse bestond het bestuur uit vijf leden, een krappe bezetting als er werkelijk ijs zou ko men. Gelukkig kon IJsclub Voorwaarts rekenen op de vrijwilligers, zodat de werkzaamheden toch konden doorgaan als er ijs zou komen. 2001/2002, bestuurswisseling In de jaarvergadering op 30 november 2002 geeft Gerard Ernens te kennen zich niet meer beschikbaar te stellen als bestuurslid. Jan Klein neemt afscheid van hem met een fles en een bos bloemen. Gerard bedankt de aanwezigen voor de samenwerking, hij heeft een leuke tijd gehad als bestuurslid, maar gaat dan nieuwe dingen onder nemen. Kees Klein wil wel in het bestuur, als hij maar niet met de contributiekaartjes hoeft te lo pen. Kees werd als bestuurslid gekozen. De ark ligt er behoorlijk verwaarloosd en ver nield bij. Jaarvergadering 2003/2004 Op 27 november 2004 wordt de jaarvergade ring gehouden in het Vikingschip aan de Robbe- noordstraat. In deze vergadering werd besloten de ark te slopen en op te ruimen. 90-jarig bestaan IJsclub Voorwaarts Het 90-jarig bestaan op 12 december 2003 werd gevierd met een bezoek aan het Ijsstadion Thialf. Ondanks dat de leden geen eigen bijdrage hoef den te betalen, was er weinig animo om mee te gaan. Na de kerstdagen begon het een beetje te vriezen, toch was er te weinig vorst om op na tuurijs te kunnen schaatsen. De ijsbaan werd niet officieel geopend, schaatsliefhebbers namen toch het risico om op het dunne ijs te schaatsen. An deren waren hierdoor in de veronderstelling dat de ijsbaan open was. Het bestuur besloot hierop in het vervolg borden te plaatsen met daarop de tekst: "Ijsbaan gesloten, schaatsen voor eigen ri sico". Jaarvergadering 27 december 2008 Afgelopen jaar is er geen ijs geweest, hierdoor opent voorzitter Jan Klein met de woorden, "Veel te vertellen over het afgelopen jaar is er niet". Op 12 december 2012 bestaat IJsclub Voorwaarts" honderd jaar. Er is helaas geen oprichtingsakte aanwezig, wel enkele notulen uit 1931, waaruit blijkt, dat de vereniging toen al meer dan twintig jaar bestond. Een aanvraag van koninklijk status is lastig zonder oprichtingsakte. In het blad IJs- nieuws heeft gestaan, als een ijsclub lid is van de KNSB, zij geen koninklijke status kunnen aan vragen, omdat de KNSB al een koninklijke status heeft. In de vergadering werd aangekondigd dat in januari 2009 de eerste Nieuwsbrief werd uit gebracht. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 24