-22- In de rondvraag merkt Hofman op dat de "Tuut baas" niet meer beschikbaar is en de vergadering zich moet omzien naar een nieuwe. Jan Klein zou hiervoor in de benen gaan, hij zal de kraamhou- der aan de Leemans vragen. Verder wil Hofman met de leden naar de kunstijsbaan te Heerenveen in verband met het tachtig jarig bestaan van IJs club Voorwaarts. In de bestuursvergadering zou hierover een beslissing worden genomen. Hof man vroeg de vergadering toestemming om prij zen te kopen voor de roeiwedstrijden tijdens de Flora- en Visserijdagen. Tjebbe Wigbout vroeg zich af of het uitmaakt dat de roeiers van buiten komen of dat alleen Wieringers aan de roeiwed strijden mee mochten doen. De vergadering be sloot met algemene stemmen dat iedereen hier aan moest kunnen deelnemen. Jaarvergadering 16 december 1993 Er was een brief binnengekomen van radio Zui derzee., als Voorwaarts een reportage van een be paalde gebeurtenis wilde, Zuiderzee tijdig bericht wilde hebben, omdat er door de week weinig per soneel bij hen is. In de bestuursverkiezing waren Hans Hofman aftredend en herkiesbaar en Kees Ruitenburg aftredend en niet herkiesbaar. Hans werd herkozen en Kees was niet aanwezig in ver band met studie. Hofman vond dat de ark hard een onderhoudsbeurt toe was, de raamkozijnen waren verrot. Jan Klein zou dit bekijken en de nodige werkzaamheden uitvoeren. Jaaroverzicht 1992-1993 Op woensdag 30 december 1992 was er lichte vorst. Op 2 januari 1993 werd de baan gekeurd, er was redelijke ijsdikte van ongeveer zeven cen timeter, maar het bestuur vond dat er teveel open plekken in het ijs waren en besloot daarom de baan niet te openen. Op woensdag 6 januari werd de vergunning voor de ligplaats van de ark in de Zuiderhaven eindelijk ontvangen. Wel niet op de eigenlijke datum, maar op 31 ja nuari vierde IJsclub Voorwaarts zijn 80-jarige be staan op het ijs van hetThialf-stadion in Heeren veen. Maar liefst tweehonderd leden hadden zich opgegeven voor het evenement. De roeiwedstrijden werden ook dit jaar weer ge heel door Voorwaarts verzorgd. Op het nippertje konden de wedstrijden doorgang vinden, omdat de Vlootschouwcommissie de roeiboten niet los kon krijgen van de Marine. Dit jaar werd er voor het eerst inleggeld gevraagd, 20,- per boot. Het inleggeld werd gebruikt voor de kosten en om prijzen van te kopen. Bestuursvergadering 28 april 1994 Bestuursvergadering met als doel de roeiwed strijden tijdens de Flora- en Visserijdagen over te nemen van de Vlootschouwcommissie. De jaren hieraan voorafgaande nam IJsclub Voorwaarts de organisatie voor een deel op zich, nu wilde zij de gehele organisatie op zich nemen. De roeiboten werden net als voorheen door Gerard Ernens bij de Koninklijke Marine aangevraagd. De prijzen werden gesponsord door Edwin Wittink, die ook de feesttent op de haven weer had gepacht. Jaaroverzicht 1994-1995 In dit jaar overleed op 10 januari oud-voorzit ter Jan Tijsen. De nacht van 6 op 7 december 1995 was de eerste vorstnacht met windkracht zeven, waardoor de Zuiderhaven vol dreef met grondijs. In het weekend hierop volgend keurden Jan Klein en Hans Hofman het ijs, het ijs was slecht, allemaal hobbels. De mannen spraken af om het ijs niet nat te spuiten, omdat de weer berichten dooi opgaven. Zij hoopten dat het na een lichte dooi en wat regen weer zou gaan vrie zen, dit zijn ideale weersomstandigheden voor een gladde baan. Pas op 16 december werd het ijs goedgekeurd. Met vereende krachten werd de kantine gesopt en schoongemaakt en de muziek en elektriciteit in orde gebracht. DirkTijsen werd de nieuwe tuutbaas en dat liep de eerste middag al gesmeerd, de warme tuut met cognac en een scheut slagroom liep er goed in. Zondags werd de eerste estafette wedstrijd verre den over een afstand van honderdveertig meter, voor schaatsers van twaalf jaar en ouder, gespon- seerd door Café Tante Pietje. Er kwamen veer tien rijders aan de start voor de halve competitie, waarin geldprijzen te winnen waren. Algemene ledenvergadering 20 december 1996 Hans Hofman zal Gerard Komduur inwerken om het komende jaar de roeiwedstrijden te organise ren, want Hans wil ermee stoppen. Jan Zwering neemt de leiding om de buitenkant van de ark te schilderen. Jan Klein zou het timmerwerk voor zijn rekening nemen. De voorzitter wilde dat de scoutinggroep lid werd van IJsclub Voorwaarts, omdat zij de gehele zomer gebruik maken van de ark. De voorzitter besloot de vergadering met de woorden, dat er maar een mooie schaatswinter mocht komen en wenste een ieder mooie kerst dagen en een gelukkig Nieuwjaar. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 23