-21 - Nieuwe voorzitter Jan Klein Jan Klein werd in de bestuursvergadering als nieuwe voorzitter aangesteld. De schaatsliefheb bers hadden de laatste drie jaar zonder natuurijs moeten stellen, maar in het weekend van twee en drie februari konden de schaatsen eindelijk weer uit het vet. Op 30 januari 1991 begon het te vrie zen en er was bijna geen wind, hierdoor ontstond er op de Zuiderhaven een mooie gladde ijsvloer. Zondag drie februari waren er naar schatting achthonderd mensen op de baan. De woonark die als omkleedruimte en bestuurs kamer was omgebouwd en nog steeds doelloos aan de Sluiskolkkade lag, bewees die dag zijn nut. Om wedstrijden te houden was het ijs nog niet sterk genoeg., wel werd alvast begonnen met de voorbereiding van de schoolwedstrijden. Door het slechte weer moesten de schoolwedstrijden die week worden uitgesteld. Op dinsdag 17 fe bruari., werd de baan met man en macht sneeuw vrij gemaakt, zodat de schoolwedstrijden toch konden doorgaan. Onder ideale weersomstan digheden, windstil, zonnig en een temperatuur net boven het vriespunt, werden de kampioen schappen voor de basisscholen van Oost-Wierin- gen verreden. Deelnemende basisscholen waren: De Haven, Om de Oost en de Oosterlandschool. Het mooie weer zorgde voor vele opa's en oma's en ouders van de kinderen die naar de schaat- sprestaties van hun kinderen en kleinkinderen kwamen kijken. Alle deelnemende kinderen kre gen een beker tuut en een reep. Vrij- en zaterdag moesten wegens sneeuw en dooi, de priksleewedstrijden voor de Dienstkring Afsluitdijk en de Duatlonwedstrijd tien kilo meter hardlopen en tien kilometer schaatsen) die in samenwerking met WTCW en triatlon club De Venne was georganiseerd worden afgelast. Zaterdag kwam hiervoor in de plaats de prikwed- strijden. Op zondag werden de kampioenwed strijden die voor de leden gehouden zou worden, eveneens afgelast. Hiervoor in de plaats werden er die dag kortebaan wedstrijden voor voetbal vereniging Wiron verreden. Op zaterdag 13 april werd de woonark van bui ten geschilderd, 's Morgens om half tien begon nen de zes bestuursleden en lid David Louwerse aan het karwei, om vier uur lag de ark er weer blinkend bij. Tijdens het schilderen gebeur de er ook nog een klein incidentje, de stelling die door Jan Klein en Gerard de Haan om de ark was gezet, zakte in elkaar, waardoor zij in het water beland den en eerst naar huis moesten om een droog pak. Nadat de anderen zagen dat het gelukkig alleen bij een nat pak was gebleven ontstond er grote hilariteit. Algemene ledenvergadering 11 december 1992 De secretaris Hans Hofman doet de mededeling dat de vergunning, die drie jaar geleden is inge diend bij Rijkswaterstaat, dienstkring Afsluitdijk voor de ligplaats van de ark, nu pas is verzonden naar het hoofdbureau in Lelystad. De bestuurs leden Jan Klein en Jan Zwering waren aftredend maar herkiesbaar en werden beiden met algeme ne stemmen herkozen. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 22