-20- Prijsuitreiking Roeiwedstrijden Flora-en Visserijdagen 1989 Bij de roeiwedstrijden deden dit jaar 26 heren en 20 damesploegen mee. De prijsuitreiking bene den in de visafslag, met muziek van de gebroe ders van der Wal, was erg gezellig., maar met de prijzen was het dit jaar niet goed verlopen. Een misverstand tussen de Vlootschouwcom- missie en Shell zorgde ervoor dat deze niet op tijd voorhanden waren. De prijswinnaars hadden uiteindelijk zelf maar voor prijzen gezorgd. De roeiriemen die in voorgaande jaren door de Ko ninklijke Marine werden verstrekt, waren dit jaar bijzonder slecht. De roeiers stelden voor om een bepaald bedrag als inleggeld te betalen., om zelf roeiriemen te kunnen kopen. Algemene jaarvergadering 20 december 1990 Blij verrast opende voorzitter Tijsen de vergade ring en verwelkomt in het bijzonder de jongste leden, het was lang geleden dat de opkomst van de jongere leden zo groot was. Voorzitter Jan Tijsen uitgezwaaid. Jan Tijsen werd na vijftig jaar bestuurslid bij Voorwaarts te zijn geweest, op 16 maart 1991 uitgezwaaid. Het afscheid vond in besloten kring plaats in hotel Zomerdijk. Tijsen was vijftig jaar bestuurslid van Voorwaarts, waarvan vijfenveer tig jaar als voorzitter. De heer Steltenpool, aan wezig namens de KNSB, vertelde: "Er voor een aftredende schaatsliefhebber geen nog hogere onderscheiding te vergeven, maar de bond wil hem toch eren met een lekker drankje en bloe men voor mevrouw". Steltenpool, een druk bezet man zei, eigenlijk geen tijd te hebben, maar dat hij voor Tijsen graag naar IJsclub Voorwaarts was gekomen. Het was gezellig en informeel vergade ren met deze voorzitter, die heel positief bezig is geweest voor Den Oever en IJsclub Voorwaarts. Hij raadde de scheidende voorzitter dan ook aan ervan te genieten, niet in functie, maar als toe schouwer langs de baan. Bij het afscheid citeerde Tijsen: "Ik kan het eigenlijk niet loslaten, maar het moet. Wat ik deed, kon alleen door de steun van anderen in het bestuur, met name Hans Hof man en Jan Klein, we deden het met elkaar". Het bestuur heeft een entwintig zitplaatsen en honderdzeventien staanplaatsen ont vangen, voor het WK allround schaatsen te Heerenveen. Kees Ruitenburg en Gerard Komduur werden met algemene stem geko zen tot bestuursleden. In de rondvraag werd gesproken over de nog openstaande vacatu res (vier). De nieuwe leden werd uitgelegd wat er van hen werd verwacht als er ijs was. Ook de exploitatie van de ark kwam ter sprake, besloten werd dit voorlopig in eigen beheer te houden. De prijzen voor de roeiwedstrijden werden door het bestuur van Voorwaarts zelf verzorgd. Hans Hofman wilde de notulenboeken vanaf het eerste notulenboek overtypen, de inkt verbleekte en het papier was in slechte conditie. Hij zou het over typen, zoals het geschreven stond, compleet met taal en typefouten. De nieuwe voorzitter Jan Klein overhandigde de aftredende voorzitter een speciaal vervaardigde oorkonde en sprak de gedenkwaardige worden: "Het werd tijd dat je opstapte, want de laatste drie jaar hadden we geen ijs en nu ik voorzitter ben, is er meteen weer ijs". Tijsen overhandigde hierna de voorzittershamer aan Klein. En zei: "Hij lag altijd thuis in de kast, ik hoefde hem nooit te gebruiken. Dat is volgens mij maar goed ook, want dit betekent dat er geen rumoer was". Waarmee het officiële gedeelte van de vrij infor mele gebeurtenis was beëindigd en de overige bestuursleden het oudste bestuurslid zagen ver trekken. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 21