- 19 - Na de feestavond werd de lichtelijk verfomfaaide sneeuwpop uit de zaal, meegenomen en voor de deur van de voorzitter neergezet. In november van dit jaar werd de ark, die aan gekocht werd om te dienen als bestuurskamer, kantine en verkleedlokaal, naar zijn bestemming in de Zuiderhaven gesleept om daar afgetimmerd te worden. Jaarvergadering 16 december 1988 Voor de jaarvergadering van 16 december 1988 in hotel Wiron, was er weinig belangstelling van de leden, slechts vier leden waren hierbij aanwe zig. De voorzitter betreurde dit, vond dat het be stuur beter had verdiend, maar moest erkennen wanneer hij zijn leden in de winter nodig had, zij er wel waren. Voor erelid Wim de Haan, die op 10 mei 1988 is overleden, werd er een minuut stilte in acht genomen. Tijdens de rondvraag vroeg Jan Zwe ring aan het overige bestuur, ook eens te komen helpen in de ark voor het aftimmeren en schil deren. Als de ark eenmaal klaar zou zijn en alle vergunningen binnen waren, kon het wat IJsclub Voorwaarts betrof gaan winteren. Jaarverslag 1988-1989 Er was dit jaar geen ijswinter, dus zijn er geen mededelingen over ijspret. De ark, die als kan tine en verkleedruimte gebruikt gaat worden, was van binnen uitgebroken en afgeschilderd. Er was een bestuurskamertje ingemaakt en ook de kachel kon branden. Om ervoor te zorgen dat de schaatsers vanaf het ijs binnen konden komen, werd er een zijingang gemaakt. Tot daar toe was er nog steeds geen officiële vergunning van de Provinciale Waterstaat binnen gekomen voor de ligplaats van de ark in de Zuiderhaven. Op 9 fe bruari 1989 ontving het bestuur van de dienst- kring Afsluitdijk een brief met de aankondiging dat de steiger bij de ark weg moest. Het bestuur gaf hieraan geen gehoor. Op 19 juli 1989 kreeg het bestuur een brief dat niet alleen de steiger, maar zelfs de ark moest verdwijnen, omdat er nog geen vergunning was afgegeven voor de lig plaats. De steiger is daarop weggehaald, maar de ark liet het bestuur liggen. Hans Hofman kreeg van het dienstkringhoofd van de Afsluitdijk en later ook van de voorzitter mondelinge toestem ming, om de ark voorlopig te laten liggen. Wat niet wilde zeggen dat de brief die het bestuur van de dienstkring Afsluitdijk aan het bestuur van de IJsclub had geschreven niet meer geldig was. Huldiging 25-jarig bestuurslid Jan Klein In de jaarvergadering van 8 december 1989 in Hotel De Haan kwam onverwachts de heer Stel tenpool, lid van het dagelijks bestuur van KNSB binnenlopen. Jan Klein 25 jaar bestuurslid bij Voorwaarts, werd ter gelegenheid hiervan be noemd als lid van verdienste. Hij kreeg het bij behorende ereteken opgespeld door Steltenpool. Jan duidelijk verrast door de onderscheiding re ageerde met: "Ik dacht dat ik er nog maar net inzat". Chris Lont 33 jaar als bestuurslid bij Voorwaarts, trad na de jaarvergadering af. Niemand uit de vijf honderd leden die Voorwaarts telde, bood zich aan om de functie van Lont over te nemen. Intussen waren er vijf open bestuursfuncties. Na een korte discussie besloot men tijdens de verga dering ook vrouwen in het bestuur toe te laten, waarmee waarschijnlijk een belangrijke barrière werd doorbroken. IJsclub Voorwaarts naarThialf In de winter van 1989 liet Koning Winter zich nauwelijks zien. En omdat er deze winter geen ijs was, vertrok IJsclub Voorwaarts op 14 januari met honderddertig leden richting het Ijsstadion. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 20