- 17 - Hfleyert Bakker won Oranjebooiribeker Ondanks de kou streden tien ouderen en twintig jon geren., om de hoogste eer on der de vrolijke klanken van het draaiorgel Jan Steen. Zowel in de voorron den., als in de finale werden twee omlopen verreden bij de jongeren, één voor en één te genwind. De ouderen reden op een verkorte baan, steeds één korte om loop. Uitslagen (jongeren): 1André Hermans (WR 98) 2. Koop Groen (MA) 3. Arjan Wille- broordse (WR 43) Uitslagen (ouderen) 1Dirk Lont (WR 122) 2. Tjebbe Wigbout (WR 161) 3. J. Tijsen (WR 14) Voor de oudste deelnemer., W.Visser (62 jaar) van Zoutkamp was er een horloge beschikbaar. Voor de pechvogels H. Oortwijn van Zoutkamp (twee keer gevallen) en Willy Groen van Harlingen (ge scheurde beenspier) waren er eveneens prijzen. Spannende roeiwedstrijden Flora 1986 Op maandagochtend van de Flora- en Visserij- dagen werden in de haven van Den Oever de jaarlijkse roeiwedstrijden gehouden met de sloe pen van Hare Majesteit Thetius., het hotel van de Marine-duikschool. Onder de deelnemers waren veel bekende teams., maar er verschenen ook enkele nieuwe teams op het water. In de door het Marine-opleidingsschip ter beschikking gestelde sloepen mochten zij te gen elkaar uitkomen. Aan de finish was de be kende speaker Henk Heijerman weer paraat om iedereen te informeren. Hoewel de meeste teams zonder problemen over de finish gingen., bleven er toch ook wat onderweg steken. In sommige gevallen door technische mankementen (dol er uit) of plotseling optredende vermoeidheid Andere teams wisten het spoor niet zo goed te houden en zwalkten door de haven. Uitslagen heren: 1. Radio Esmaralda 1.28., 4 2. Timmerbedrijf Schrier 1.3132 3. Palingrokerij S. Wigbout 2.14., 4 Uitslagen dames: 1. André Bakker 1.38^2 2. Aannemersbedrijf Piet Klein 1.41,8 3. J.J. Tijsen 1.4433 Op de Hofmanshaven organi seerde ijsclub „Voorwaarts" te Den Oever, korte baanwedstrijden vooi de leden van de DETV, bedoeld als selectiewedstrijden voor de komen de ontmoeting tegen de vissers verenigingen uit Harlingen, Mak- kum enz. De leden waren inge deeld in drie leeftijdsgroepen; de vele aanwezigen konden genieten van vele fraaie duels op de korte baan, waarin de rijders alles ga ven om de eer voor zich op te eisen. Verschillende kampritten waren nodig, waarbij bleek dat de oudere rijders nog best meedraaiden. Na afloop van de wedstrijden reikte in hotel Wiron de heer J. Bakker, voorzitter van de DETV de prijzen uit. 35 jaar en ouder: 1. Nan Rotgans, 2. Gerke Mulder, 3. Jan Metselaar, 4. Piet Rotgans, 5. Aant Visser, 6. Dirk Marees, 7. Rens Visser, 8. Abel de Jong. 25 tot 35 jaar: 1. Jaap Ruitenburg, 2. Jaap Tij sen, Jzn. 3. Meijert Smid, 4. Martien Lont, 5. Nan Willeboordse, 6. Jan Holkema, 7. Klaas de Haan, 8. Bert Hermans. 16 tot 25 jaar 1. Meyert Bakker, 2. Kees van Ee- kelen, 3. Jan van Veen, 4. Jan Schouwenaar, 5. Jan Post, 6. Jan Evert Bijlsma,7. Joop Rotgans, 8. Anne Pijlman. De pechprijs (beschikbaar door mw. Luyt-ten Bokkel) was voor Klaas de Haan. De wisselbeker (Oranjeboom) was voor Meyert Bakker. Tijdens de prijsuitreiking werd de heer Jan Tij sen, voorzitter van Voorwaarts, gehuldigd. In 1940 kwam hij als kaartjescontroleur in het bestuur. In 1945 werd hij voorzitter. Van secretaris S. Bijls- ma vernamen wij dat ondanks de soms schaarse geldmiddelen de vereniging er toch in was geslaagd onder de bekwame leiding van de heer Tij sen een 22-tal wedstrijden te houden. Vermeldenswaard was, dat in de oorlog de fier wapperende Nederlandse vlag door de Duitsers van de wedstrijdbaan werd ver wijderd. De ledenvergaderingen werden soms hele feesten, die be gonnen met een fles wijn en een doos sigaren van de kasteleins te Oosterland en Den Oever. Een iet wat scheve schaats rijdend kwam men dan thuis. Namens de vereniging „Voor waarts" kreeg Jan van Aafke een horloge aangeboden. Mevrouw Tij- sen werd verrast met een bloem- stukje, Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 18