Rotgans eerste op kortebaan Wieringen - 16- De jubilarissen kregen alle drie een herinnerings speldje opgespeld door de heer De Groot, na mens het Gewest Noord-Holland-Utrecht. Jan Klein sprak namens vereniging Voorwaarts en bedankte hen voor het vele werk en bood de ju bilarissen een enveloppe met inhoud aan. Algemene Ledenvergadering vrijdag 27 december 1985 De aftredende bestuursleden Jan Klein, Jan Zwering en Kees Koorn werden met algemene stemmen herkozen. Als nieuwe bestuurs leden traden Arjan Willebroordse en Ge rard de Haan aan. Jan Hermans vond de con tributie van een gezins- kaart in verhouding van de jeugd tot zestien jaar te laag. De gezins- kaart zou met 2,50 omhoog moeten volgens Hermans en de prijs van de kaart voor de jeugd en alleenstaande kon dan naar zijn mening wel gelijk blijven. Het voorstel werd ter stemming gebracht en met twaalf stem men voor en vier stemmen tegen aangenomen. Dirk Kranendonk wilde het bestuur uit breiden en verjongen. Schelte Bijlsma bleef nog een jaar aan als be stuurslid. Chris Lont, Hans Hofman en Jan Zwering wilden als er nieuwe bestuursverkie zingen waren stoppen als bestuurders. O Toertocht Leemans- Slootdorp afgelast door de politie Op 19 februari 1986 zou de toertocht Lee- mans-Slootdorp met de naam Robbenoord- tocht worden verreden, een tocht van vijfen twintig kilometer. De tocht werd in eerste in stantie door de politie afgelast. Een telefoontje naar de KNSB maakte dat de tocht uiteindelijk toch gereden kon wor den. De verantwoording hiervoor bleek niet bij de politie maar bij de KNSB te liggen. IJsclub Voorwaarts keurde de tocht daarom goed, al hoewel de rijders onder de bruggen wel moesten klunen. Schaatswedstrijden vissers uit Harlingen, Wieringen en Zoutkamp 1 maart 1986 De onderlinge wedstrijden tussen de vissers van Harlingen, Wieringen en Zoutkamp, werden voor het eerst in 1963 gehouden, daarna volg den er wedstrijden die werden verreden in 1969, 1973 en 1979. Door verschillende oorzaken was de onderlinge sportieve strijd, in de vergetelheid geraakt, maar de wedstrijd van zaterdag 1 maart 1986 werd een oude traditie in eren hersteld. De Wieringers, die de wissel beker moesten verdedigen, wa ren met een bus vol supporters naar Zoutkamp gekomen. Dit jaar was er voor het eerst voor beiden groepen deelnemers een wisselbeker be schikbaar ge steld. In samenspraak met IJsclub Voorwaarts werden die zaterdag in Zoutkamp weer korte- baanwedstrijden verreden op de Lauwers (Pro vinciale Friese Sluis bij Zoutkamp), tussen de vissers van Harlingen, Wieringen en Zoutkamp. De vissers van Wieringen toonde zich opper machtig, tegenover hun collega's uit Harlingen en Zoutkamp en de organiserende vissersvereni ging Hulp in Nood (Noordwest Groningen en Noordoost Friesland). Zij konden bij zowel de veertig plussers als bij de jongeren (tot veertig jaar) de wisselbeker mee naar huis nemen. Bij een straffe oostenwind wisten zij bijna alle prij zen in de wacht te slepen. Zowel in de groep veertig plussers als in de groep tot veertig jaar, legde de rijders van Wieringen beslag op de eer ste plaats. Koop Groen uit Makkum was de enige niet-Wieringer die in de prijzen viel. De ijskoude en snerpende oostenwind, veroorzaakte veel los se sneeuw en zand op de baan. DEN OEVER Op de Hofmans haven organiseerde de ijsciub Voor waarts kortebaanwedstrijden voor de leden van de DETV, de plaatselijke vissersvereniging. Deze wedstrijden vormden voor de DETV een selectie, want men rekent er op dit jaar weei de strijd aan te binden tegen de vissersverenigingen uit Harlingen, Makkum e.d. Er werd in drie leeftijdsgroepen gereden en de talrijke aanwezigen konden genieten van vele spannende ritten, waar met nauwelijks een schaatslengte verschil werd gewon nen. In de leeftijdsgroep van 35 jaai en ouder schitterde de oudkampioen kortebaan van Nederland, N. Rotgans weer.. Hij behaalde de eerste prijs, gevolgd door 2. Gerke Mulder, 3. Jan Metselaar, 4. Piet Rotgans, 5. Aant Visser, 6. Dirk Marees, 7. Reus Visser, 8. Abel de Jong. Van 2535 jaar: 1. Jaap Ruiten burg, 2. Jaap Tijsen Jnzn., 3. Meijert Smit, 4. Martien Lont, 5. Nan Wille- boordse, 6. Jan Holkema, 7. Klaas de Haan, 8. Bert Hermans. Van 16 tot en met 24 jaar: 1. Meijert Bakker, 2. Kèes van Eekelen, 3. Jan van Veen, 4. Jan Schouwenaar, 5. Jan Post, 6. Jan Evert Bijlsma, 7. Joop Rotgans, 8. Anne Pijlman. De pechprijs aangeboden door me vrouw Luyt-ten Bokkel is gewonnen door Klaas de Haan. De wisselprijs van de DETV aange boden door „Oranjeboom" was voor Meijert Bakker. Tijdens de prijsuitreiking door voorzitter van DETV, J. Bakker, werd de heer J. Tijsen gehuldigd. Hij herdenkt namelijk het feit, dat hij 30 jaar in het bestuur van Voorwaarts zit. Begonnen als kaartjescontroleur werd hij na 5 jaar voorzitter. Secre taris S. Bijlsma haalde oude herinne ringen op, verhaalde van de moeilijk heden van de banen, baanvegen, e.d. Namens de vereniging bood hij J. Tijsen een horloge aan, terwijl mevr. Tijsen een bloemstukje aangeboden kreeg. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 17