- 15 - het ijs halen, maar zakte nadat zij de eerste accu's op de sneeuwveegmachine hadden gezet met de achterwielen door het ijs. Met luiken van de Tjalk van Jan Luyt werd de sneeuwveegmachine weer uit het water gehaald. Nadat hij op de kant stond., werd de machine bij Theo Boersen in de garage gebracht, zodat deze bij de verwarming kon drogen. De plannen om na het vegen met elkaar iets te gaan drinken., viel hierdoor letterlijk en figuurlijk in het water. Er gebeurden soms vreemde dingen,, zo kreeg de ijsclub eens bericht van de gemeente dat zij voor het tuuttentje waar koek en zopie werd verkocht, voor het water moesten betalen dat daar werd ge bruikt. Dit bevreemdde het bestuur een beetje., omdat zij geen water van de gemeente gebruik ten., maar het vanuit een ark van Rijkswaterstaat werd betrokken. Hofmans Haventocht Op 24 januari 1979 organiseerde IJsclub Voorwaarts de Hof- mans haventocht. Een tocht met verschillende afstanden. Deelnemers konden een tocht van tien., twintig of dertig kilometer rijden. Zoutkamp kon toen niet komen wegens de te slechte wegen. Er verschenen acht tien deelnemers aan de start van iedere plaats (ploeg) zes rijders. Er werd op tijd gereden. De Wieringers wonnen de wisselbeker. 1Arie Groen,, Harlingen 2. Andre Hermans, Wieringen 3. MeijertTijsen, Wieringen 4. Jan Post, Wieringen Ledenvergadering 12 december 1980 Een ledenvergadering met drie jubilarissen, hier voor was aanwezig de heer De Groot bestuurslid van het Gewest Noord-Holland-Utrecht van de KNSB. De voorzitter was blij met zo'n vergade ring, want in jaren had hij niet zoveel leden op de algemene jaarvergadering welkom mogen he ten. De jubilarissen voorzitter Tijsen (veertig jaar bestuurslid), de penningmeester Koorn (vijfen twintig jaar) en Chris Lont (vijfentwintig jaar), werden gehuldigd door de heer De Groot. Hij prees de jubilarissen voor het vele werk dat zij jarenlang voor de vereniging hadden gedaan. Het is niet altijd prettig werken bij slechte weersom standigheden, maar jullie hadden er altijd schik in, want anders blijf je niet zolang in het bestuur. Dat bestuursleden zolang in het bestuur blijven komt zelden voor. Wisselbeker voor Wieringer vissers Op 27 januari 1979 organiseerde IJsclub Voorwaarts in samen werking met de visserij organisaties van Wie ringen een schaatswed strijd tussen vissers uit Harlingen, Makkum, Zoutkamp en Wierin gen. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 16