- 14- De baan was enigszins nat, dat ondervonden de heren Zwering, Verwijhe, Hofman en Nadema. Laatst genoemde viel tot groot genoegen van het publiek, zwemmend en krabbelend kwam hij over de streep. Als algemeen kampioen met de snelste tijd kwam Joccie Zwaan uit Kornwerder- zand uit de strijd. De prijsuitreiking vond plaats bij Hotel Wiron. Ledenvergadering 19 november 1970 Voorzitter J. Tijsen memoreerde het heengaan van de heer D.Tijsen en vroeg één minuut stilte in acht te willen nemen. Hierna volgde de bestuurs verkiezing de leden E. Bakker Pzn., Jan Klein en Jan Vijzelaar waren aftredend en herkiesbaar, de heren namen allen hun bestuursfunctie weer aan. Als nieuw bestuurslid werd aangenomen de heer Hans Hofman, Tijsen sprak de hoop uit dat Hans jaren lang een stuwende kracht mocht zijn voor Voorwaarts. Schaatstraining in sporthal Het Kraoiennest Op zaterdag 13 maart 1971, de laatste trainings dag van de trainingsgroep in de sporthal. Voorzit ter J. Tijsen reikte na afloop van de training de prijzen uit aan degenen die het meest hadden deelgenomen aan de trainingen. Vervolgens werd trainer Jan Metselaar bedankt voor het vele werk dat hij belangeloos voor de vereniging had gedaan. Hij overhan digde hem een boek over de Elfstedentocht en een bos bloemen voor zijn vrouw. Pietje Rotgans werd even eens bedankt voor haar inzet bij de schaats- trainingen. De ouders die hierbij assisteerden kregen tot hun verras sing allen een gratis toegangsbewijs voor de kunstijsbaan in Heer enveen. Daarna sloot voorzitter Tijsen af met de woorden: "Hopelijk kan de jeugd volgend jaar weer actief deel nemen aan de trainin gen". Schaatsen Van twee jeugdige schaatsters kregen we een bericht binnen, dat we ongecorrigeerd doorgeven. Eindelijk is in Den Oever dan ook schaatstrenen, nu en daar zijn we blij mee. Iedere zaterdag om vijf uur gaan we trenen in de sporthal. Mijnheer Metselaar en Pietje Rotgans geven ons les. Eerst moeien wë^altijd hardlopen en stokken springen, dan schaatsen en soms doen we dan wie het lang ste volhoud, die krijgt dan een Mars, nu je word er wel erg moe van, daarna gaan we trefballen. Zondag zijn we met z'n allen naar Heerenveen geweest. Er wa ren wel 17 wagens waar we mee gingen. We gingen daar allemaal schaatsen. We hebben een heleboel rondjes gereden en gingen ook fikkie doen, we werden wel moe en kregen ook koude handen, maar we vonden het allemaal erg fijn en veel mensen dat er waren. Atje Keulen-Deelstra was er ook nog. We hebben nog een zakje patat ge kocht en twaalf uur gingen we weer naar huis. We gaan goed trenen en hopen dat we gauw weer eens naar Hee renveen gaan. Edith Kuyn Ellen Koster Zestig jarig bestaan IJsclub Voorwaarts Op 17 november 1973 werd het 60-jarig bestaan gevierd. Na een gezamenlijke maaltijd in Hotel Wiron heette voorzitter J. Tijsen de aanwezig welkom. Burgemeester Schellinger (toen woon achtig in Koedijk) en Mr. Jonker van K.N.S.B. Noorderdistrict feliciteerde Voorwaarts per brief. Burgemeester Dorsman sprak de vereniging lo vende woorden toe en had ook nog even gesnuf feld in de oude doos. Voorwaarts heeft een staat van goede bestuurders gehad en zoals ik het nu bekijk zo sprak hij, zal dit in de toekomst niet anders zijn. Nog vele sprekers volgden, de heer Buma namens muziekvereniging "Apollo" en de Mandolineclub, de heer Bakker van D.E.T.V., de heer Zeelstra van Gemeentebelangen, de heer Zondervan van de Zuiderzeewerken en de heer van der Laan van IJsclub Westerland. Hierna las de heer Schelte Bijlsma (secretaris) een twintig minuten durend verslag voor, over de in 1912 opgerichte ijsclub. Hierin kwam ook de heer Poppen voor, die op zondag 02 februari 1912 de ereprijs won op de Ringsloot. Daarna vertelde Schelte dat IJsclub Voorwaarts in 1933 tweehon- derdvij fender tig leden bezat met een kassaldo van 172,61 maar dat er in 1937 veel minder in kas was, toen be droeg het kassaldo nog maar 77,44. Koorn schonk de ver eniging een sneeuw man en de muziek werd verzorgd door de gebroeders Bakker. 65-jarig Jubileum IJsclub Voorwaarts Fakkeloptocht Op 17 februari 1978 werd ter eren van het 65 jarig bestaan van IJsclub Voorwaarts een fakkel- schaatsoptocht gehouden. De deelnemers kon den voor 2,- een fakkel kopen. Op de baan stond op iedere hoek een zwaailicht met een accu, beschikbaar gesteld door de dienstkring Afsluit dijk. Het was een mooi schouwspel, alsof er hon derden vuurvliegjes over het ijs zweefden, schrijft de secretaris in het jaarverslag van 1977/1978. Na de optocht zouden Koorn, Zwering en Hof man met de sneeuwveegmachine de accu's van Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 15