- 13- Hangende de vergadering werd besloten de helft van het benodigde geld voor de aankoop van een baanveegmachine uit de kas te betalen en de rest te verwerven door het uitgeven van renteloze aandelen van 100,- per stuk. Ledenvergadering vrijdag 2 december 1966 De bestuursleden C. Koorn Vzn., C. Bakker Pzn. en P. van der Hulst zijn aftredend en herkiesbaar. Alle bestuursleden worden herkozen en geven aan door te willen gaan als bestuurslid. Hulde werd gebracht aan Schelte Bijlsma voor het prachtig financieel resultaat, hij had het voor elkaar weten te krijgen, dat de vereniging maar een deel van de rekening hoefde te betalen aan de firma Luyt. Schelte deelde de vergadering tevens mee dat de contributie voor de pas gestarte sportraad, waar in hij Voorwaarts vertegenwoordigde voorlopig op 10,- was beraamd. Ledenvergadering 22 december 1967 In de bestuursverkiezing waren aftredend en her kiesbaar de heren N. Rotgans Elb. zn., Jn. Met selaar en Piet van der Hulst. Van der Hulst gaf echter aan, zichzelf niet meer herkiesbaar te wil len stellen in verband met andere werkzaamhe den. Iets dat erg moeilijk lag, omdat er zich geen vervanger voor de secretaris had aangemeld. Van der Hulst besloot uiteindelijk nog voor een jaar aan te blijven. Tjebbe Wigbout deed die avond zijn intrede in het bestuur en werd hartelijk welkom geheten. Tijdens deze vergadering werden er vijf obliga ties uitgeloot, die later werden uitbetaald. Startschot tien kilometerrit Op vrijdag 21 januari 1970 gaf de voorzitter het startsein voor de tien kilometer over de Hof manshaven. Voor IJsclub Voorwaarts een bijzon dere dag, omdat dit nog nooit eerder was voor gekomen. Het bestuurslid C. Koorn kreeg de opdracht om de oude kaartjes van de toertoch ten in 1963 in gereedheid te brengen. De dames Wigbout, Rotgans en Koorn zaten in de groene keet om de deelnemers in te schrijven. In de eer ste uren hadden zij het heel druk, maar later kon den ook zij de tien kilometer rijden. De heren Rotgans en Wigbout haalde halsbrekende toeren uit om een vlag op de tent te plaatsen. Als trouwe helpers waren aanwezig Hans Hofman, Nan Wil- lebroordse, JanTijsen (Jan van Sientje) en Simon Hegeman (van Wouter) hij was maar liefst zeven tig jaar. Aan de rit deed als oudste deelnemer mee J. Wigbout-Tijsen zeventig jaar en als jong ste deelnemer G.J. Rotgans Sz. vier jaar. In totaal deden er vierhonderdvier deelnemers mee, zelfs vanuit Den Haag waren er twee deel nemers. Op 23 januari organiseerde de IJsclub een wed strijd voor ambtenaren van de Dienstkring Zui derzeewerken. De radio nieuwsdienst voorspelde regen en harde wind uit het Zuid-Oosten, maar ondanks dat ging de wedstrijd toch door. s?-trs? a& ast****ti S$tJ^S^r ^str&rz-ok+l.. /Sf/ óLaéssL*-*,' Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 14