-11 - Met medewerking van de heren J. Luyt, de ge broeders Tijsen, de gebroeders Vijzelaar en de directie van de Zuiderzeewerken, die een sneeuwschuiver, een jeep, landbouwtrekkers en sneeuwploeg maakten, was het toch mogelijk om de toer te organiseren. Toertocht Den Oever - De Kooi Op woensdag 20 februari werd er in samenwer king met IJsclub Westerland een toertocht gehou den van Den Oever naar Den Helder, waarvan de organisatie in handen lag van IJsclub Wester land. Aan deze toertocht deden ongeveer acht honderd rijders mee. Van Den Oever via het Wieringerrandkanaal naar De Haukes, over het Amstelmeer via Oostpunt naar Nieu- wersluis en dan terug naar Oostpunt via het Amstelmeer en via het Balgzandkanaal naar De Kooi. Terug over het Amstelmeer langs Lutje, via De Haukes, over het Wieringer randkanaal weer naar Den Oever. Niet onvermeld mag blijven dat de heren T. Grij zen en C. Asjes zondagmorgen om zeven uur een koppeling van de sneeuwploeg aan de trekker maakten, zodat de baan vanaf Den Oever schoon gehouden kon worden. Ook de IJsclub Westein de van Andijk, had een trekker met sneeuwploeg aan het werk, die zorgde ervoor dat de baan van af Andijk berijdbaar was. Alhoewel er uit kran tenberichten naar voren kwam dat er op zaterdag vijftienhonderd deelnemers waren, telde IJsclub Voorwaarts, niet meer dan twaalfhonderd deel nemers. Op zondag dachten ve len dat de tocht door het slechte weer niet door kon gaan en zoch ten hun heil ergens an ders. Schaatsers die in Andijk wilden starten, kozen ervoor een IJs- selmeertocht vanuit de buurgemeente Wer- vershoof naar Hinde- loopen te rijden. Op zaterdag 23 febru ari werd er een estafette voor dames en heren gereden. Door de grote hoeveelheid aan deel nemers werd er in koppels van drie personen gereden. Door loting werden zij ingedeeld; een groepje bestond uit één dame en twee heren. Estafette voor dames en heren Hardrijden voor mannen op de korte baan Zondag 24 februari werd er een hardrijderij voor mannen gehouden op de korte baan. GROZO] Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 12