QoSTERLflNDER SCHOOL - 65 - Er waren zeven inschrijvingsbiljetten ontvangen. De laagste inschrijver was, met 785,- de heer W.H. Klos uit Wieringen, aan wie het werk ge gund werd. Klinkerbestrating aanbrengen op de Gasthuisweg - Het parkeerterrein voor de auto's - B W vinden het wenselijk om met de bestrating van de gedempte Gasthuissloot te wachten tot het tijdstip waarop de zakking van de opgebrach te grond tot staan zou zijn gekomen. Dit tijdstip was op 23 juli 1929 volgens hen wel aangebro ken. Zij waren van mening dat een afdoende voorziening slechts zou worden verkregen, als in de herbestratingsplannen de gehele Gasthuisweg zou worden betrokken. De weg verkeerde op dat moment in een zeer slechte conditie. Op grond van deze overwegingen hadden zij de gemeente opzichter een begroting laten opmaken., voor het aanbrengen van een klinkerbestrating voor de gehele gedempte Gasthuissloot en de Gasthuis weg., van het begin tot het eind., dus van Zeestraat tot het hoekperceel, bewoond door G. de Haan. De kosten voor het gehele werk zijn beraamd op 10.200.,-. B W stelden voor een credit te ver lenen., ter uitvoering van het plan., tot genoemd bedrag. De heer Lub was niet tegen het plan, maar vond het een verschrikkelijk hoge begro ting. Het betrof hier een klein stukje straat en daardoor viel het genoemde bedrag naar zijn me ning erg tegen. De heer Bosker meende dat de gedempte Gast huissloot en de weg niet zo klein was. De voorzit ter herinnerde de raad eraan, dat het een idee was om er een parkeerterrein te maken., daarom werd de sloot gedempt. De spreker moest toegeven dat het een hoog bedrag leek, maar de uitvoering van het werk was zeer nodig. Het was niet prettig dat de gemeente niet tot overstemming voor het per ceel van bakker Kalf kon komen., de hoek was zeer belemmerd voor het verkeer. De heer Oden vroeg zich af of de grote bussen er wel door kon den komen. En de heer Lub vroeg of ze er toch niet met bakker Kalf konden uitkomen. De prijs is zo exorbitant hoog, dat de spreker het zelfs niet durft uit te spreken. De bakkerij zou onderste boven moeten en dan een stukje achteruit op nieuw gebouwd moeten worden, om de weg daar breder te kunnen maken. De nieuwbouw van de bakkerij zou op kosten van de gemeente zijn ge komen. Foto: Archief Gemeente Wieringen 22 maart 1930 Bovenste rij: onderste rij ....Kool Annie Heyblok Marie Metselaar Antje van Os Reina Boontjes JufVeenstra Nelie Rotgans Annie Smit Meester Boon Jan Kool Engel Bos Gerard Keijzer Jan de Wit Berend Kuiper Ab Heyerman Volkert Kuit Leen Hoep Jan Ijzer Tonnie Feitsma Geert Komduur Geertje de Jong Arie Lei jen Jannie v d Wal Dirkje Kuit CorryTijsen Meester Overheen Vrouwtje Blankman Eef Kaleveld BRONNEN: Schager Courant - 31 augustus 1927 Schager Courant - 2 oktober 1928 Schager Courant - 23 augustus 1929 Wieringer Courant - 24 november 1925 Wieringer Courant - 13 maart 1928 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 3 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 6