-91 - Na 1960 zijn diverse leden in de industrie gaan werken: zoals de Hoogovens (bus vanaf 27 maart 1956)., verffabriek Pieter Schoen te Zaandam., papierfabriek Van Gelder te Velsen, bouwnijver heid en Velsertunnelbouw. Wisseling in het bestuur 1956/1957: Mast treedt af als voorzitter en gaat naar de commissie "So ciale werkgelegenheid". J van Roo wordt de nieuwe voorzitter., P. Rotgans 2e voorzitter., A. Manneveld secretaris, A. de Greef, 2e secretaris, De Boer penningmeester en A. van Dijk, 2e pen- ningmeeester. Naast het NW bestonden nog andere bonden op Wieringen: OVB Onafhankelijke Vak Bond CPN Communistische Partij Nederland met als vakbond de EVC KAB Katholieke Arbeids Bond CNV Christelijke Nederlandse Vakbond De vakbondsvergaderingen van het OVB en het CPN waren veelal heftig en militant, waarbij tij dens de vergaderingen men er niet voor terug deinsde op de tafel te springen om zijn menig naar de leden en bestuur te ventileren. Tevens or ganiseerden deze vakbonden stakingen. Befaamd is de staking bij de Haukes, geleid door Harm Bodde enTiemen van der Laan om een akkoord met de Wieringermeer boeren te bereiken, waar bij ongeorganiseerde landarbeiders staakten om de suikerbietenoogst. Uit gegevens bestuursvergaderingen (1954 t/m 1962) van het NW, van Jan Kaptein en ter be schikking gesteld door Piet Moeyes aan de His torische Vereniging Wieringen. Dorskast bij agrariër Kees Roos in de polder Waard-Nieuwland. Boven: 1. Herman Half weeg, 2. Seine Horsmans, 3, Kees Half weeg, 4. Jaap Hartman, 5. Harm Pathuis, 6. Arie Hoogesteeger, 7. Erko Hartman. Midden: 1. Doves van Zandburen, 2. Jan Oden de vrachtrijder, 3. De Haal (Kriel) met pet, 4. Piet Koole, 5. Kees Roos met dochter Gerrie Roos op de schouder, 6. Vrouw Roos, 7. Zuster Smit, kraamverpleegster, 8. Bauke Jasper, 9. Arie Janssen (geëmigreerd naar Canada), 10. Fok Pruimenboom (vaste arbeider) öf Arie Ley en (machinist in dienst bij Simon Veerdig). Kinderen staand v. I. n. r.dochter P. Koole, zoon Gerrit Roos, dochters Roos onder wie Corry. Letty Roos. Kinderen liggend v.l.n.r.: 1. Louw v.d. Welle, 2. Netty Ijzer, 3. Bart Bijma, 4. Hannes Bijma. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 3 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 32