fa -80- meester van Wieringen L.C. Kolff, Wethouder O. Bosker en Ir. H.A. van der Hout. Negen van de zeventien eigenaren van de voorliggende ontei geningen hadden bezwaar aangetekend. De heer P. Bakker optredend namens de Hervormde of Gereformeerd Armenkas., de heer Lont, (hij had op zich geen bezwaar tegen de onteigening, maar was niet blij met de schuine afgrenzing van het gebied, hierdoor zou het grondstuk naar zijn mening in waarde dalen), N. Lont namens de Doopsgezinde Gemeente, hij verklaarde het grondstuk in principe te willen behouden, mede doordat de grond indertijd aan de gemeente was gegeven, onder uitdrukkelijk beding dat de grond niet zou worden vervreemd. M. Lont van de Gemeenelandsweg verwees naar een eerder schrijven, waarin hij had aangegeven een strook grond van veertig meter diep langs de Gemeen elandsweg buiten de onteigening te willen bren gen. Lont zou het verder op prijs stellen als hij bij de ruilverkaveling van het gemeentebestuur land zou kunnen terugkopen, dat gelegen is bij de boerderij. De Burgemeester had hem gezegd dat het gemeentebestuur hieraan wilde mee werken. J. Scheltus van Zandburen, verwees eveneens naar een brief van 12 september aan de Algemeen Gemachtigde. "U zei me dat de Burgemeester bereid was mij te zijner tijd te helpen om grond terug te kopen bij de boerderij en mij tijdens de overgangstijd te helpen mijn land te verhuren". P.C. Vijn, verwees naar de schriftelijke uiteen zetting van zijn bezwaren, die hij schriftelijk ter zitting aan de bezwaarcommissie overhandigde en verzocht de leden zo te werk te gaan dat zijn huurders voldoende tijd zouden krijgen om hun gewassen van het land te halen. En de bomen die op het land stonden aan hem te willen afstaan tegen mindering van de schadevergoeding die hij zou ontvangen. P. de Graaf optredend voor Lont (Vet), de terreinen van Lont (Vet) werden buiten de onteigening gebracht. Drie van de negen be zwaren werden gegrond verklaard. De gemeente Wieringen ontving daarop van de gemachtigde een schrijven waarin werd medegedeeld dat zij de eigenaren van de gegrond verklaarde bezwa ren door middel van een brief hiervan in kennis moesten stellen. Op 2 september 1941 ontving Burgemeester Kolff een bericht van Ir. Ringers waarin hij hem schreef dat op de zitting van het aanhoren der bezwaren tegen de voorgestelde onteigening, die op 22 augustus had plaatsgevonden, overwe gende bezwaren waren ingebracht. Dientenge volge was in overleg met de secretaresse van de Vaste Commissie voor uitbreidingsplannen voor Noord-Holland, de waarnemende inspecteur voor de Volkshuisvesting en het Gemeentebe stuur besloten een gewijzigd plan op te maken. Ir. Ringers verzocht Burgemeester Kolff de eige naren en zakelijk gerechtigden van de percelen, die in het oorspronkelijke - hiermee vervallende - onteigening waren betrokken, schriftelijk ervan in kennis te stellen dat de onteigening niet zou worden doorgezet. De onteigeningen die ook in het nieuwe plan vielen bleven hierbij buiten be schouwing. De bezwarenprocedure zou in het gewijzigde plan exact zo verlopen, als in de hier aan voorafgegane bezwarenprocedure. In de Wieringer Courant van 5 september kon digde Burgemeester Kolff aan dat hij voor de wo ningbouw voor Helderse Vluchtelingen een ge wijzigd onteigeningsplan was gemaakt. Een lijst met de te onteigenen percelen en een kaart met hierop de ligging van de percelen, gedurende de termijn van één week voorafgaande aan de zit tingsdag kosteloos was in te zien ter secretarie van de gemeente. Op dinsdag 16 september was er een zitting op het Gemeentehuis van Anna Paulowna waar de eigenaren van de te onteige nen percelen hun bezwaren konden indienen of schriftelijk te 's-Gravenhage. Op 17 september kreeg de gemeente bericht dat de commissie over het bezwaar van Scheltus was heengestapt. De burgemeester had J. Scheltus en M. Lont toege zegd grond te zullen toewijzen bij zijn boerderij in het ruilverkavelingsplan. Zolang dit plan nog niet ten uitvoer was gekomen, zou de gemeente eigen terrein aan Scheltus en Lont verhuren voor 5EMEENTE8ESTUUR /AN wieringen. WIERINGEN, 5 tembés- ^94^ 0. Verrockt bi} bcastwoording datum m Ik heb do oer te berichten, dat de plannen tot onteigening van Uw perceel (percelen), ten behoeve van woningbouw» waaraede U in kennis werd gesteld bij schrij ven van 14- .augustus 19*4-1, niet zullen worden doorgezet» DE BURGEMEESTER VAN WISRINGSLK, an res sen Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 3 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 21