Qctueel -75- November: Er is veel belangstelling voor de schaatssport op Wieringen. Onze plaatsgenoot Jan Halfweeg, aangesloten bij de afdeling Wieringen van de N.V. B. H. S., is op grond van de resultaten die hij vorig jaar bij de training bereikte, opgenomen in de zogenaamde Selectieploeg. Uit deze selec- tieploeg worden te zijner tijd de leden van de kernploeg aangewezen. Doopsgezinde zusterkringen jubileerden. Op 13 november jubileerden de Doops gezinde zusterkringen van Hippolytushoef en Den Oever, 's Avonds was er een geza menlijke receptie in de Doopsgezinde kerk te Hippolytushoef. De zusterkring van Hippoly tushoef bestond 45 jaar, die van Den Oever 25 jaar. Veel geld voor "Open het Dorp". Al spoedig nadat op deTV de oproep van Mies Bouwman ten behoe ve van de actie "Open het Dorp" de lucifersdoosjes actie ontvangen was werd het druk op Wieringen. Inwoners brachten hun gevulde lucifersdoosjes naar winkelier of postkantoor. De opbrengst van Wieringen was 3.635,47. December: Schoolgebouw in Oosterland officieel ge opend. Op 3 december is het nieuwe gebouw van de openbare lagere school in Oosterland geopend. Er moesten heel wat moeilijkheden overwonnen en instanties gepasseerd wor den., maar het resultaat is er des te beter om en Oosterland kan trots zijn op de nieuwe aan winst. Eerst zou het een houten school worden., maar aan de raad is het te danken dat er een stenen gebouw kwam. De HistorischeVerenigingWieringen was in 2012 aanwezig op verscheidene manifestaties. Een indruk van twee van die momenten: Tijdens de Flora- en Visserijdagen in Den Oever op 26, 27 en 28 augustus waren we in de visaf- slag met een kraam, twee beeldschermen waarop films werden vertoond en een leestafel goed ver tegenwoordigd. (foto Jaap Fijnheer) Op 6 en 7 oktober was er in het voormalige ge meentehuis van de in Hollands Kroon opgegane gemeente Wieringermeer het Hollands Kroonju weel, waar alle kernen van de nieuwe gemeente acte de présence gaven. Natuurlijk was ook de Historische Vereniging Wieringen daarbij (foto Boh Gorter) BRON: Krantenlegger Wieringer Courant 1962 (Archief Historische Vereniging Wieringen) HistorischeVerenigingWieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 3 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 16