[^ERINNERINGEN UIT HET VERRE VERLEDEN TERUGGEBRACHT - 74 - NAAR HET HEDEN door Maartje Mulder- Bats Een greep uit de Wieringer Courant van 50 jaar terug, 1962 Januari: Uitbreiding Washington sigarenfabriek voltooid. Na de vestiging anderhalf jaar geleden in Hip polytushoef., is de bedrijfsruimte drie maal ver groot. Het fabrieksgebouw had een oppervlakte van 200 m2, daar is 600 m2 bijgekomen. Opperwachtmeester Tas vierde op 15 januari zijn 25 jarig jubileum in dienst van de rijkspolitie. De mandolinevereniging "Oost Wieringen" on der leiding van Jac. Bakker was in het NCRV programma "De jeugd musiceert" voor de radio te beluisteren. Februari: Zuster Kramer vierde haar 12V£ jarig jubileum als wijkverpleegster in dienst van de afdeling Wieringen van "Het Witte Kruis". Maart: Op 15 maart opende Burgemeester Schellinger op een bijzondere originele wijze het Grossiers- bedrijf van C. Lont aan de Klieftstraat. Hij werd uitgenodigd om achter het stuur van de levens grote vier tons vrachtauto plaats te nemen en de auto uit de nieuwe bedrijfsruimte langs de ge opende schuifdeuren te manoeuvreren. April: Het 200ste lid trad toe tot de Buurt en Speel tuinvereniging "De Helderse Buurt". De heer Overberg was opzichter van de speeltuin. Mei: De Rooms Katholieke parochie te Hippolytus hoef vierde het zilveren priesterfeest van pastoor Th. Steenland. Hij kwam eind 1960 als pastoor naar Hippolytushoef. De Nederlands Hervormde Gemeente van Oost Wieringen vierde het 25 jarig ambtsjubileum van hun voorganger de predikant ds. G.H.W. van Medevoort. In 1955 kwam ds. Van Medevoort uit Beetgem naar Oost Wieringen. Juni: De Brandweerstaf is weer in Westerland. Het is één der leden van het Westerlander brandweer korps gelukt het Corps Oterleek de brandweer staf te ontfutselen. Zaterdag 30 juni kwamen De Nederlandse Twistkampioenen naar Hippolytushoef en gaven een demonstratie in Concordia. Tevens waren er t wis tkampio ens chapp en Juli: Geen werklozen. Wat betreft de werkgelegenheid was de maand juli voor Wieringen een record- maand. Dit bewijst het zeldzaam voorkomende feit, dat het arbeidsbureau te Wieringerwerf de maand kon afsluiten zonder één als werkzoeken de ingeschreven arbeidskracht. September: Wieringer kotters brachten vis naar Amsterdam. Een geschenk voor ruim 1400 kinderen van eenentwintig kindertehuizen, 's Morgens om 9 uur waren de Jitske WR123, Semper Confidens WR48 en de Twee Gebroeders WR 189., respec tievelijk garnalen., paling en mosselschepen met hun lading voor de Amsterdamse jeugd de haven uitgevaren. Ook ging een deputatie van Wieringer vissers in deze maand naar Soestdijk. Op maandagmor gen vertrokken Burgemeester C.J. Schellingen, J. Bakker voorzitter van de D.E.T.V., S. Halfweeg, lid van het vlootschouwcomité, en de jonge vis sers E. en R Rotgans, J. Baijs en C. Ruitenburg, naar het paleis Soestdijk. Zij boden de Koningin gerookte paling, garnalen, mosselen en tong aan. De Koninklijke Muziekvereniging "Harmonie" bestond 75 jaar. De oprichters van het eerste uur waren de heren Jn. Bruul brievengaarder, Los- sie, schoenmaker-barbier, P. Bruul schilder, S. de Jong bakker, meester Rijkeboer, meester Jansoni- us en meester Keulen. De eerste repetities wer den gehouden achter het oude postkantoor van brievengaarder Jn. Bruul op het Kerkplein. Als eerste dirigent wordt genoemd meester Rijke boer in 1902 opgevolgd door de heer P. Bruul die deze functie vervulde tot 1931. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 3 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 15