- 71 - Meijert Lont en Maartje de Haan vieren op 14 april 1967 met hun kinderen en elf kleinkinderen hun 55-jarig huwelijksfeest. Dan komt een ver slaggever van de Wieringer Courant een praatje maken met het jubilerende echtpaar. Over hun leven vertelt Lont: "Het is natuurlijk anders dan vroeger. Wij moesten hard werken op een minder groot bedrijf, maar de boer van nu moet dit ook, zij het op een groter bedrijf." Maartje overlijdt op 6 mei 1970. De kinderen zorgen om beurten voor vader Meijert, tot hij ziek wordt en naar het Noorderlicht moet, waar hij op 17 dec. 1972 overlijdt, 90 jaar oud. Zoon Cees werkt mee op het bedrijf. Als zijn va der wegens ouderdom de boerderij aan de vol gende generatie wil overdragen., komt Cees met zijn gezin op de boerderij. Zijn ouders gaan in een huisje naast de boerderij wonen. Meijert Lont uit Hippolytushoef is gewend het vee-op-stal regelmatig te knippen. Hij doet dat zelf, tezamen met zijn zoons. Meestal doet het de beroepsknipper, die een gulden per koe vraagt en die natuurlijk een grote handigheid in dit werk heeft. Maar Lont zelf kan er ook best mee overweg. "We hebben er immers de tijd voor," zegt hij, "als je spul len maar in orde zijn, dan gaat het vanzelf." (Panorama) De slacht is weer voorbij en het vlees van het vette var ken wordt ingepe keld. Op de boer derij van Meijert Lont in Hippoly tushoef heeft men een best beestje in de pekelkist laten verdwijnen. "Nu kunnen we weer heel wat maandjes vooruit!" glundert mevrouw Lont, die we hier bezig zien met het zou ten van het vlees. (Panorama) Meijert Lont uit Hippolytushoef ontkomt in de kalme avonden, die hij met zijn vrouw, zoons en dochters in de huiskamer doorbrengt, ook al niet aan de invulling van de vele formulieren, die de boeren krijgen toegezonden. De jonge zoons studeren aan de landbouw-winterschool in Schagen, want zij zullen de wereld in moeten trekken. Ons land is te klein, veel te klein om al zijn boeren aan grond te kunnen helpen. (Panorama) BRONNEN: Commissie Genealogie van de Historische Vereniging Wieringen Wieringer Courant Met dank aan Dirk en Geerie Lont-Bakker en Tan Lont-Lont voor hun medewerking en het beschikbaar stellen van foto's Foto's met onderschrift afkomstig uit het tijdschrift Panorama van 13 januari 1950. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 3 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 12