-55- ren bepleisteren enz. Daar de werkzaamheden hierdoor veel meer omvangrijk werden dan oor spronkelijk de opzet was., werd getracht subsidie te verkrijgen. In deWieringer Courant van 18 fe bruari 1937 stond dat de subsidie bij het beheer van het Sydonaal Fonds werd aangevraagd. Het streven van het kerkbestuur met de haar ad- viseerende organen., verdient ongetwijfeld waar deering., daar een en ander aan de inwendige schoonheid van het gebouw., dat tot nu toe een wel erg kouden indruk maakte met zijn leelijke, kale muren., zeer zeker ten goede zou komen. Op 23 juni 1938 wordt er in de Schager Cou rant een noodkreet uitgebracht. Met als titel: "Hoe lang moet dit nog duren? De restauratie van de Oosterlandertoren wordt een lijdensweg. Het geldt doch slechts een ouden steenen toren schrijft de journalist in zijn artikel. De houten stellage., opgetrokken rondom de toren., vertelde het den omwonenden ongeveer al een half jaar lang. Brokken steen en puin waren vanuit de hoogte neergedaald op het kerkhof en daarna kwam er rust. Totdat op een dag de vrachtwagens verschenen., de een na de ander, volgeladen met stenen voor de nieuwe spits. En er aan de voet van de toeren een hoge muur verrees., was het even met de rust gedaan. Fullspeed werd er ge werkt., maar na een paar weken., was er weer weken rust! En paar weken later waren er ineens weer een paar menschen in de hoogte zichtbaar die de spits begonnen af te breken. Het geraamte wat lang verborgen was., liet zich zien. Zou het nu dan toch eindelijk gang in het werk komen? Mis., de rust om en op de toren was na een paar dagen weergekeerd. De restauratie van de toren werd langzaam aan een lijdensgeschie denis en riep vele vra gen op., waarom had het Gemeentebestuur geen opleveringster mijn vastgesteld? Het kerkhof was tot een opslagplaats van puin., steenen en planken ge worden. En men vroeg zich af of hier geen taak voor de verantwoorde lijke instanties lag om in te grijpen? Oosterlander kerk (kerktoren in de steigers) Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 2 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 28