CHAT EN ENGEL (2) -47- Karin, Leni en Marijke, 2001 hoofdtelefoon en gingen met haar in de rolstoel uit wandelen. Tegen het einde van haar leven zei onze moeder tegen ons: "Ik ben met mijn hele leven heel tevre den. Wij hebben als familie steeds geluk gehad". In haar 85ste levensjaar is zij op 11 november 1997 vredig ingeslapen. In dit jaar., 2012., zou Marie Guurtje 100 jaar oud geworden zijn. Als ze nu nog zou leven., zou ze het geweldig leuk hebben gevonden dat haar drie dochters Nederland trouw zijn gebleven. Vaak was ons reisdoel Wieringen met een verblijf bij Jeanne en Jan de Weert. We hebben veel reizen ondernomen naar moeders thuiseiland en per fiets het hele land van Friesland in het noorden tot Zeeland in het zuiden doorkruist. Als we daarbij over de Afsluitdijk reden dachten we aan onze vader Herbert Georg., die aan het einde van de dijk op Wieringen Marie Guurtje de Vries., de vrouw van zijn leven vond. In de vorige Op de Hddgte stond een artikel over heren Schat en Engelgeschreven door Henk Braad Zoals u hebt kunnen lezen hebben wij voor ons archief allerlei boeken en tijdschriften gekregen van de gemeenteWieringenDaarbij was ook een Panorama van 12 januari 1951. Het weekblad loofde in die tijd f 100, - uit voor een goede tip. Eén van die tips was het onderstaand verhaal. De heren Schat en Engel waren dus zo bekend dat een groot tijdschrift er een reportage met foto aan wijdde. Ook al is het niet helemaal nieuw, toch willen wij u deze publicatie niet onthouden. Bob Gorter Engel en schat Het is nu al weer een paar weken geleden dat wij op een mistige wintermorgen te Hippolytushoef naar twee mannen van de stadsreinigingsdienst stonden te kijken. Zij wandelden achter een grote vuilnisauto aan en pakten links en rechts de be kende hoge emmers van de stoepen om die met een zwaai van hun sterke armen in de wagen om te kiepen. Bij de deuren waarvoor geen emmer stond belden zij aan om de bewoners van hun aanwezigheid in kennis te stellen. Zo gaat dat in Hippolytushoef^ heel gemoedelijk. Wij kwamen al een na een paar minuten tot de ontdekking., dat deze twee stevige knapen de meest geziene mannen van de streek moesten zijn. Het was om er jaloers op te worden. Som mige huisvrouwen zetten hun emmer zwijgend op de stoep en lieten hem daar aan zijn lot over. Doch de meesten deden het anders., heel anders. Wanneer zij., een beetje hijgend van het sjouwen., de deur hadden geopend zetten zij de emmer met een plof en een vriendelijke groet neer. Het ging zo van: "Moge., schat, hier is-t-ie. Met dank aan Tiny Hoogschagen-Metselaar, die het contact met Karin Andrea Szymanowski, geboren Riedl heeft ver zorgd. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 2 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 20