-45- Eerste bezoek aan Volendam. Simon Pieter, Marie Guurtje, Magdalena en Karin. De jonge dame tussen hen in is Ellie Lont Mdr., 1949 Nu kwamen ook de Hollanders bij ons: vader Si mon Pieten, broer Pieter, broer Simon met zijn vrouw Marie Polet en Geertje Lont, moeders beste schoolvriendin. Later kwamen Pieter en Nelie Doesburg-Smit uit Hippolytushoef, Jan en Nel de Wit uit Amsterdam en ook de jongeren: Jeanne en Jan de Weert, Simon Kuit uit de Belt met Simon de Wit uit Amsterdam - beiden op de fiets en Kees de Vries, de zoon van Guurtjes broer Simon uit Haarlem. De jaren gingen voorbij. De drie dochters gin gen naar school en studeerden later buiten Kulmbach. Magdalena Ariaantje werd lerares en schoolleider, Karin Andrea studeerde medicij nen en werkte in een eigen praktijk, ook Maria Christiane - Marijke werd medicus en speciali seerde zich in de psychotherapie. Onze moeder was tamelijk trots op ons, maar was ook een beet- en hielp. In het jaar 1979 stierf onze vader Herbert na een arbeidzaam leven heel plotseling aan een hartinfarct. Gelukkig was moeder toen niet al leen, want sinds 1971 woonden de oudste doch ter Magdalena Ariaantje - Leni - en haar zoon Guy bij haar in huis en zorgden voor afleiding. En een lang gekoesterde wens werd vervuld: ze reisde naar de grote wereld: in 1984 vloog ze naar China en maakte een rondreis door dat gro te land. Maar uiteindelijk werden het grote huis en de tuin toch te veel voor haar en ze besloot tot weer een nieuw begin. Vlak bij haar eigen huis stond een bejaardenhuis. In 1983, dus 71 jaar oud, ver huisde ze naar haar "ouderenwoning", een heel mooie tweekamerwoning met keuken, badkamer en balkon. Omdat ze nog fit was liep ze vaak naar de stad en daar trof ze dan kennissen. Onze moe der was een zeer sociaal vaardige vrouw die veel Pas in 1949 lukte het haar naar haar vaderland te reizen, deze keer zowaar met ons, drie kinde ren. Guurtje kon haar familie en vrienden weer zien en wij konden een geheel nieuw land leren kennen. Tamelijk spannend! De kinderen spra ken heel anders dan wij, er waren onbekende heel andere dingen om te eten, zoals wittebrood, chocoladehagelslag en koekjes en pindakaas. Er zouden nog veel meer reizen volgen. Voor onze ijverige vader ging het met zijn beroep snel berg opwaarts en al in 1950 kon hij voor de familie de helft van een twee onder een kap huis laten bouwen. Familiefoto 1957-58 je jaloers, omdat we zulke goede kansen hadden om door te le ren die voor haar he laas niet mogelijk wa ren. Maar zij kon haar andere vaardigheden goed gebruiken. Waar ook maar hulp nodig was, was Guurtje ter plaatse. Verhuisde er een dochter en haar fa milie, moeder reisde er heen. Kwam er ergens een kleinkind ter we reld: moeder was daar Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 2 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 18