OTULEN JAARVERGADERING 2011 UNV00RZICHTIG MET VUUR De jaarvergadering gehouden op donderdag 24 maart 2011 is weer goed verlopen. De agendapunten gaven voor de ongeveer 80 personen aanwezige leden geen reden tot het stellen van vragen. Bij de opening van de vergadering vroeg de voor zitter Gerard Numeijer even stilte; ter nagedach tenis van Nettie Rienstra-Mulder. Een mede oprichtster van de vereniging en oud lid van het bestuur. De vereniging kan terug kijken op een actief en goed verlopen jaar. Complimenten kreeg pen ningmeester Henk de Graaf over de verzorgde boekhouding en de kascontrole commissie ver woord door Niek de Ridder heeft duidelijke uit leg gekregen over het financiële verslag en de vra gen hierover. Mede door het batige saldo hoeft de contributie ook dit jaar niet verhoogd te worden. De voorzitter deed een oproep voor vrijwilligers voor de commissie genealogie en ook voor het op harde schijf zetten van alle dvd's. Verder waren aftredend en herkiesbaar Menno Smit Andries de Wit en Henk de Graaf deze werden met ap plaus weer aangenomen. Dit gold ook voor de aspirant leden. Na de vergadering werd na wat opstart proble men een dvd gestart, gemaakt door Piet Kraan over de jaren '60 in Hippolytushoef. De Dirk Minnesstraat bestond nog niet en de Koogerweg werd opnieuw bestraat. De "oud jes" gingen met een bus van De Haan Tours een rit maken. De verbouwing van het Noor derlicht werd getoond. Wie er allemaal hebben meegewerkt de schilders en metselaars. Architect Zandsta, Dhr. en Mevr. Hofstede, Kees en vele andere. Ook werd er in die tijd een optocht met Koninginnedag gehouden. Dit begon in de Bijl straat met de Wironruiters voorop. De le restau ratie van de molen kwam voorbij en wat was het toen nog landelijk eromheen. De reconstructie van de Hollebalg, 't hoekje en de Hoofdstraat (het afbreken van de oude school) werd getoond. Als laatst nog de Olympia Tour die hier zijn laat ste etappe hield met meerder prominenten waar onder Theo Koomen en de eendenkooi van Jan Slijkerman. Het riep voor iedereen weer veel her inneringen op. een klacht uit 1783, bewerkt door Bob Gorter In het Noord-Hollands Archief in Haarlem is een brief bewaard gebleven van schout J. van Pome- ren, gedateerd 20 augustus 1783. De brief bevat een klacht over onvoorzichtig gedrag van timmer lieden bij de restauratie van de Oosterlanderkerk. Ene heer Brouwer heeft gezien dat de timmerlie den en leidekkers bij en in de krullen "in 't koor op 't best van de dagh lagen een pijp te rooken" Hij heeft geprobeerd dit aan de koster door te geven, omdat hij er zelf niet bij betrokken wilde raken. "Sedert mijn thuiskomst heb ik vernomen dat de timmerluijden, bezig aan de Oosterlanderkerk te beschieten en 't houtwerk in 't koor van die kerk opgeslagen, dagelijks in 't koor van die kerk, tus sen het opgeslagen hout, spaan en krullen hun conkelpotje stookten." Naar aanleiding hiervan heeft de schout onder zoek laten doen. Uit zijn bevindingen: "Het vuur brandde selfs hevig en ter selver tijt geen mens daarbij staande en de deur wijd open" "Ik heb derhalven de drie bazen, ider een een boete van drie gulden laten beslaan ingevolge een keur dat niemant mag vuuren als onder be- quame, vaste en gemaakte schoorsteene en heb haar verder laten aanseggen van en met geen vuur, jaa en selfs met geen glimmende pijpen in 't koor te gaan" Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 24e jaargang nr. 1 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 5