AARVERSLAG ARCHIEFCOMMISSIE AARVERSLAG HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN 2011 - 3 - 11 door Tiny van Teulingen-Molenaar Ons archief is gehuisvest in de glazen zaal van het zorgcomplex Parkzicht te Hippolytushoef Het archief herbergt veel historisch fotomateriaal, krantenartikelen, kerkarchieven, wegenkaarten en veel meer. Het archief was het afgelopen jaar elke eerste maandagavond en dinsdagmiddag van de maan den januari t/m mei en september t/m december geopend voor bezoekers. Het aantal bezoekers varieerde sterk per opening. De openingsdata voor 2012 worden daarom gepubliceerd op de websites van LOZ, het Wieringer Nieuws en de mededelingenborden in verschillende centra. De bezoekers worden door onze archiefmede werkers geholpen bij hun zoektocht, die varieer de van schoolfoto's tot vragen over de geschiede nis van de tweede wereldoorlog. De glazen zaal beneden en de archiefruimte boven zijn goed toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Er is een lift. Voor groepen of als u bijzondere vragen hebt is het mogelijk een afspraak met één van de com missieleden te maken. Het afgelopen jaar zijn we flink opgeschoten met het goed en veilig opbergen van het soms erg oude materiaal. Ook de digitalisering van de ca talogus en het archiefmateriaal vordert gestaag. Veel foto's zijn al toegankelijk via de beeldbank van onze website www.historischwieringen.nl. Het afgelopen jaar kregen we weer allerlei schen kingen. De omvangrijkste daarvan was een schenking van de gemeente Wieringen, een zeer groot aantal boeken en publicaties over Wierin gen en de Zuiderzeewerken. Op dit moment zijn we bezig alles te verwerken en te catalogiseren. Een aanwinst afgelopen jaar is een laptop, een extra beeldscherm en een printer voor de glazen zaal. De bezoekers kunnen nu een afdruk krijgen van een document of een foto. Ook bestaat de mogelijkheid om online te zoeken in de beeld bank. De commissie bestaat uit: Tiny van Teulingen-Molenaar, Gea Wiegman- Bais, Bob en Helene Gorter-Prins, Jaap en Nel Fijnheer-Rotgans, Ineke de Lange en Marga Dikken. Het bestuur bestond het afgelopen jaar uit: G.J.C.M. Numeijer Voorzitter H. O. de Graaf Penningmeester B.A.M. Doves-Kleijs Secretaris A. C. de Wit Ledenadministratie, bestuurslid E.M. Jacobs-Hijlkema Verzorging rondzending "Op de Hoogte", bestuurslid M.H. Smit Vice voorzitter, 2e penningmeester, bestuurslid G. Wiegman Baijs Archief commissie, bestuurslid L. v. Zooneti Commissie graven, bestuurslid S. Doorn bestuurslid C. Hagedoorn-Rasch Vice secretaris, bestuurslid Het bestuur heeft het afgelopen jaar 10 maal ver gaderd. Het leden aantal van de vereniging is 970. De activiteiten die zijn gehouden, zijn als volgt Voorjaarslezing op dond. 3 februari "Beelden en verhalen uit de oude doos" m.m.v. Dirk Lont en JanTijsen. Jaarvergadering 24 maart, zie verslag Excursie naar de Haven van Rotterdam met een bezoek aan de SS Rotterdam. Aantal deel nemers: 170. Flora- en Visserijdagen, 3 en 4 september. Thema van dit jaar was Wiron. Veel positieve geluiden, maar een rustig jaar qua bezoekers. Lezing 18 november met Jan Bremer en een film: Wierdijk. (Ook weer goed bezocht) Het archief was dit seizoen iedere le maandag en dinsdag van de maand geopend. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 24e jaargang nr. 1 - 2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 4