- 100 - gen. En er werd zelfs les gegeven aan schoolklas sen. In die tijd hield Simon Halfweeg onder het toneel een varken, wat zelfs zijn dochter nooit heeft geweten. Later werd de lege ruimte van de kaasfabriek een fietsenstalling en was er plaats voor opslag. De bijbehorende woning is gesloopt en de "Blauwe Zaal" die daarvoor in de plaats kwam is een veel gebruikte vergaderruimte ge worden. Door de toenemende activiteiten werd alles opnieuw te klein en werd er tot twee maal toe ingrijpend verbouwd. De eerste verbouwing was een garage, gebouwd waar nu de ingang is. Later werden voor eigen bewoning op de eerste verdieping drie slaapkamers met stromend wa ter gerealiseerd, een toilet, een zitkamer met een klein keukentje en een andere trapopgang. Over de gebouwde dakkapellen zei burgemeester Kolff altijd: Simon ik vind ze oerlelijk. In de muzikan ten slaapkamer zat een dakraam. Waarom wordt dit dakraam vermeld? Het kwam wel eens voor dat muzikanten die overnachtten in Concordia na hun inspanning van de avond, nog wat ont spanning zochten. Ze kwamen dan weieens terug voor een vaste deur. Dan was een dakraam erg handig. Zo is dit bedrijf voor de familie Half weeg ook hun tehuis geworden waar na zeven jaar dochter Nelie wordt geboren en na twaalf jaar hun zoon Wiggert die helaas op dertienjarige leeftijd is overleden. In de loop der jaren is de oorspronkelijke bedrijfsruimte vergroot. Naast het bestaande toneel is er nog een extra toneel gerealiseerd met kleedkamers en douche. Er is nu een ruimte waar voldoende plaats is, zo dat de tonelisten zich voor en achter de coulis sen vrijelijk kunnen bewegen. Onder het nieuwe toneel is het oude kolenhok vervangen door een bergruimte. Aan de grote zaal is een zijvleugel gebouwd en werd er een nieuwe keuken gemaakt tussen de zaak en de kaasfabriek. Zo werd ge zorgd dat Concordia aan de hoge eisen kon vol doen wat betreft de accommodatie van muziek, toneelrepetities en uitvoeringen. Dit werd uiter aard door de plaatselijke verenigingen ten zeerste gewaardeerd, want voor velen was Concordia de thuishaven. Zo ook voor cabaretgroep "Tempo" die er regelmatig oefende en hun uitvoeringen gaf. De schietvereniging "De Vrijheid" had er een schietbaan. De avonden van de Plattelands Vrouwen werden om en om met Hotel de Haan verzorgd. Eén keer tegelijk met een pluimveeten toonstelling. Door het gepraat van de dames in de pauze waren de vogels wakker geworden en pro beerden met hun gekraai en gekakel de dames te overstemmen. Dat was moeilijk te stoppen!! De ULO schoolfuif was er jarenlang en HSV "De Snoek" hield er zijn gezellige avonden. Van de Koninklijke Muziekvereniging "Harmonie" hin gen alle medaille en vaandellcasten in Concordia. De Mandolinevereniging "OKK" heeft ook een vaste plaats in de voorzaal gehad. Zo waren er nog de toneelverenigingen Ontspanning na Ar beid en de Plankeniers. Het N.I.V.O.N, de fees ten van de Wironruiters, de bijeenkomsten van de Grunneger Sproalce en de Friese Krite. En nog de danslessen van P. van Kempen. De vo gelvereniging Wierin- gen vergaderde er en hield zijn tentoonstel ling in de garage. Dit is een greep uit de plaat selijke verenigingen die hier hun bijeenkomst hielden. Na thuiskomst van de bejaardentocht waren er soms wel zes bussen en dan stond de koffie klaar. Verder waren er nog vele ver gaderingen. Het was af en toe zo druk dat er in de winter zelfs boven in de huiskamer werd vergaderd. Er was een garage aan Concordia gebouwd Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 4 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 9