- 98 - Eerste van links Simon Halfioeeg, hij haalde en bracht de vracht naar de postboot vrouw Neeltje de Jongh met wie hij was getrouwd op 2 september 1932, de grote stap gewaagd, om samen Concordia over te nemen van de familie Bruul. Ze waren toen 29 en 22 jaar oud. Zeer belangrijk bij de overname van het bedrijf was de drankvergunning. De minister van Binnenlandse zaken moest er aan te pas komen voordat Simon zijn eerste borreltje a 15 cent kon verkopen. De nieuwe eigenaar dacht heel anders dan Jacob Bruul. Functioneerde de zaal voorheen ook als bioscoop, Simon gooi de het roer om naar de amusementskant. Aanvankelijk organi seerden de plaatselijke verenigingen een bal, later werd dat door Simon Halfweeg zelf gedaan. Het eerste bal in oktober 1932 was uitgeschreven door de zangvereniging "Zang en Vriendschap". Er waren toen veel vereni gingen op Wieringen. Elke maandagavond oefende "De Harmo- De Zuiderzeewerken en de Duitse Kroonprins (die hem de bijnaam "kleine bengel" gaf) wa ren grote klanten. Simon Halfweeg heeft zelfs één maal de Koninklijke standaard op zijn wa gen mogen voeren, toen hij Prins Hendrik mocht rijden die de Zuiderzeewerken bezocht. Er wa ren ook veel trouwerijen. Simon Halfweeg zette menigmaal zijn handtekening als getuige bij een huwelijk. In 1932, toen hij toen vijftien jaar in dienst van Bruul was, heeft hij samen met zijn De kroonprins en S. Halfweeg op de achtergrond staat nog de oude waterput nie". Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 23e jaargang nr. 4 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 7