- 108 - Terug gekomen in Amsterdam waren er veel be vrijdingsfeesten, er werd gedanst en gezongen, het was één groot feest. Baukje vond het maar niets, zij was ondertussen beter gewend op Wie- ringen. Ze zag dat de Duitsers zich lopend en op huifkarren terug trokken. Van voor de onder waterzetting van de Wieringermeer herinnert zij zich de prachtige gele bloemen van het koolzaad. Baukje kwam nadat zij naar Amsterdam was ver trokken, nog vaak gerug bij de familie Koorn op Wieringen. Hippolytushoef Winter 1945 door Henny Slik Vol verwachting zijn in de Parklaan Meester Slik, zijn vrouw en hun 3 kinderen, Henny, (11 jaar) John, (10 jaar) en Rita (6 jaar), Uit Rotterdam zou een meisje komen, omdat daar weinig te eten was. Maar hun geduld werd op de proef gesteld, want het ging nog even niet door. De auto met kinderen kwam aan en de meesten werden naar hun gastgezinnen gebracht, maar 2 kinderen, Grada Ooms en haar broertje Rini werden naar het ziekenhuis in Alkmaar gebracht. Ze waren besmet en moesten eerst genezen. Na 14 dagen is Grada dan toch eindelijk in de Parklaan aan geland en Rini bij zijn gastgezin. Ze werden met vreugde ontvangen. Wat ik me kan herinneren is Rini bij de fam. Vonder gekomen, want die ver kochten klompen. Volgens Rini, die nu in Frankrijk woont, komt bij hem de naam Kingma boven, die na de oorlog geëmigreerd zouden zijn naar Canada. We konden niet naar school, want daar zaten de Duitsers in, maar ik denk dat we van vader Slik wel het één en ander hebben geleerd. We konden het goed met elkaar vinden en na de oorlog bleven Grada en ik nog lang met elkaar corresponderen. In 1951 kwam ik in Rotterdam om examen te doen en heb haar thuis opgezocht. Vanaf 1953 is het con tact verbroken en zijn we elkaar kwijtgeraakt. Vijf jaar geleden heb ik een oproep geplaatst op Internet en in fe bruari 2010 is er dan eindelijk een reactie gekomen via Grada's dochter en hebben we 65 jaar na de oor log de draad weer op kunnen pakken. Veel herinneringen hebben we inmiddels weer op gehaald van bepaalde gebeurtenissen, waar onder Razzia's, In kwartiering en bezoe ken van de Duitsers. Die verhalen staan op zichzelf en hebben een andere inhoud, maar ze staan in ons geheugen gegrift. We zijn blij dat we elkaar weer gevonden hebben en nu ons verhaal kunnen doen. We ho pen elkaar nog vaak te kunnen ontmoeten en de verhalen voort te kunnen zetten. Mijn herinneringen aan de evacuatie in Den Oever door Daniel Bok Omdat ik ben in 1939 geboren, mijn herinne ringen zijn uiteraard mogelijk niet zo talrijk als die van mijn oudere broer en zusters. Toch zijn er wel wat gedachten over aan het papier toe te vertrouwen. Ons gezin - ouders (Peter Bok en Marijtje Bok- Steeman) en 10 kinderen - heeft eerst bij oom Dirk en tante Martha Steeman in de boerderij aan het eind van de Hofstraat gewoond. Op 6 september 1940 zijn we verhuisd naar het adres Hofstraat 40 in Den Oever en op 8 augustus Baukje Bijlsma Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 4 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 17