- 104 - Er kwam wel een groep kelners uit Warmenhui- zen bij, waarvan Arie Lighthart toch de bekendste was, hij heeft er wel twintig jaar gewerkt. Ria Gut- ker werkte de hele week bij Mien Sneekes in de huishouding. Er waren nog weekendkrachten die in de horeca bij de familie werkten. Verder ging men op de zelfde voet voort met bruiloften en partijen en er werd veel samengewerkt met de vele verenigingen. Zij waren de pijlers van Concordia, evenals de grote bijeenkomsten die er werden ge houden. Zoals bv. de gemeentevergaderingen, de ruilverkavelingen van de agrarische verenigingen en zelfs veilingen ook van huizen). De jongeren vereniging "Club 1626" is hier ook opgericht. Veel nieuwe aanpassingen in het bedrijf waren er niet, wel werden de kolenkachels in de zaal vervangen door kachels op olie, wat een grote verbetering was. Concordia had altijd een slij terij, tot dat door de wet niet meer toegestaan was. Een dagzaalc is het nooit geweest. De fami lie Sneekes begon wel met muziekavonden op de zaterdag, want in de jaren zestig, zeventig en ook nog tachtig had Concordia een belangrijke func tie als danszaal. Wie herinnert zich niet de lande lijke topattracties zoals De Cats, De Outsiders, Shocking Blue en de Dizzy Man's band. Zij allen stonden er op het toneel. Met kermis was er steevast de grote attractie BZN op de zaterdagavond. De familie Sneekes heeft altijd hard gewerkt en de status die Concor dia had opgebouwd bleef zo behouden. Na tien jaar verhuren van het pand wilde Simon Half- weeg het bedrijf verkopen, maar mede door de gezondheid van zijn vrouw zag Jan Sneekes daar van af. Hij hoefde geen afstand van Concordia te nemen want zijn zoon Gert-Jan werd de nieuwe eigenaar en Jan Sneekes heeft zijn zoon nog jaren geholpen in het bedrijf. Gert-Jan Sneekes Zoon Gert-Jan had de horecavakschool doorlo pen en wilde het bedrijf overnemen. Zijn vrien din Thea de Greef werkte al vele jaren bij Jan en Mien Sneekes dus zij kende van het klappen van de zweep. Op 1 september 1975 werden Gert-Jan en Thea Sneekes officieel eigenaar van Concordia. Zij waren toen 22 en 21 jaar jong en toen al ge trouwd. Dat moest in die tijd, want omdat Gert- Jan nog geen 25 jaar was, had hij toestemming van de koningin nodig om een horecabedrijf te mogen beginnen. Eén van de voorwaarden was dat je getrouwd moest zijn. Zij gingen veel ver anderen en verbouwen. De toiletten werden vernieuwd en van de vroegere paardenstal werd de ingang en de garderobe gemaakt. Het voor café werd voorzien van een moderne sfeervolle bar. Soms wil een oud pand wel eens een aar dige verrassing in petto hebben voor de eigenaar. Tot deze ontdekking kwam ook Gert-Jan. Bij het aanleggen van de centrale verwarming vond men in het oude filmlokaal van Jacob Bruul nog veel oude apparatuur en celluloidfilm. Het filmlokaal werd verbouwd tot stookhok. Vanaf begin december 1975 heeft bouwbedrijf D. Hollander de grote verbouwing uitgevoerd. Voor de heer Hollander betekenden deze werk zaamheden te gelijkertijd herinneringen, want in 1930 was hij als beginnend bouwvakker even eens bij de eerste verbouwing betrokken. Op 5 maart 1976 werd de nieuwe zaak heropend door burgemeester K.D. Dorsman. Een Concordia, volledig aangepast aan de eisen van het moderne Horeca bedrijf, dat vanaf nu alle dagen van de week was geopend. Gert-Jan en Thea Sneekes en Mien Sneekes Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 4 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 13