BAL IN CONCORDIA ZONDAG AS - 102 - The Rhytm Abanjo's uit Amsterdam Het bal was elke zondagmiddag en avond van vier tot zes uur en later van zeven tot elf uur. Voor het dansen begon, liep Simon Halfweeg met een mandje balwas door de zaal te "zaaien" om de vloer glad te maken. Ja, wie van ons herinnert zich niet het jeugdsentiment van het dansen in Klein Parijs. De meisjes zaten aan de ene kant van de zaal, de jongens aan de andere kant of stonden in de voorzaal. Als de muziek begon liepen de jongens naar de meisjes om ze ten dans te vragen. En wilden ze een meisje thuisbrengen vroegen ze weieens: "Si mon woont ze een beetje in mijn richting?" De bezoekers kwamen natuurlijk uit Wieringen en omstreken, maar ook uit Friesland en de om geving van Beverwijk. Er kwamen zelfs twee Am sterdammers elke week op hun brommer naar Wieringen. Soms nat geregend, na het drogen bij de kachel zeiden ze dan: "Ome Simon, nu ko men we niet meer", maar de week daarna waren ze weer present. Hieruit blijkt hoe gemoedelijk het er toeging, iedereen kende iedereen. Simon Halfweeg noemde men altijd gewoon "Simon" en Joop Bosma zijn zwager, was in de wandel gangen gewoon "Joop". De hoogtepunten van het jaar waren: Nieuwjaarsbal, Gemaskerd bal, Koninginnenbal, Sinterklaasbal en Kerstbal. Een greep uit de bands die bij Concordia ge speeld hebben: De Notenkrakers, De Miero-Solisten, De Mocking Birds, Het Atlas Kwartet, The Sea Side Six, The Musical Friends, De Moonlight Stars, The black Devils (wat Simon Halfweeg skrik drêêde muziek vond) en nog vele an dere. Er was in de jaren vijftig meer blauw op straat dan nu. Zondags waren er altijd vier politieagenten aanwezig die twee aan twee een rondje door het dorp liepen, daarna gingen ze de horecagelegenheden even binnen en dan gingen ze weer verder. De Winters De winters in Concordia zijn een verhaal apart. Er stonden in die tijd zeven kolenkachels in het gebouw, die allemaal met de hand gevuld moes ten worden. Als het druk werd liet men de grote kachels in de zaak uitgaan en die werden er dan uitgedragen (dit was voor de ruimte en veilig heid). Doordat er geen centrale verwarming was bete kende het ook leidingen ontdooien en toiletten vorstvrij houden, wat een hele drukte was. Het kopen van de kerstboom was een dagje uit, sa men met Joop en Co Bosma gingen Simon en Neeltje Halfweeg naar Amsterdam en zochten op de Singel de kerstboom uit. Bode Kaan bracht de boom dan op Wieringen. In de beginjaren werd de boom nog opgehangen zodat je bijvoorbeeld met dansles of met het bal er onderdoor kon dansen. Dat werd soms zoenen! Later stond de boom in een hoek van de grote zaal. Wel moest er toen ieder jaar nieuwe versiering bijgekocht worden. Personeel HIPPOLYTUSHOEF. Een bekende advertentie, wie kent hem niet Er is door de jaren heen veel personeel in dienst van het bedrijf geweest. Velen bleven er jaren "hangen", zo werd het net een familie. Wie her innert zich niet de vaste medewerkers Jits Iede- ma, Wim Liebe, Jan Blom, Evert Jan Dekker en in drukke tijden Jan van de Wal, Theo en Stan de Koning? Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 4 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 11