- 63 - Nieuwe boerderij gebouwd na de brand. Zoon Cornelis Ruijter blijft dan bij zijn grootou ders Rotgans wonen. Hij wordt door hen opge voed op de boerderij aan de Bierdijk, die hij na hun dood voortzet. De andere kinderen en klein kinderen Rotgans worden allemaal visser. Huwelijk van Cornelis Ruijter en Maartje de Haan Cornelis trouwt op 9 april 1911 op 24-jarige leeftijd met de 21-jarige Maartje de Haan. Maartje is de dochter van Willem de Haan, van beroep schipper, zoon van Cornelis de Haan en AntjeTakes en HilgondaTijsen, dochter van Nan Tijsen en Trijntje Bakker. Het gezin van Willem en Hilgonda bestaat uit: 1. Cornelis gb. 1881 trouwt Eelkje Hofing 2. Trijntje gb. 1883 trouwt Herman Stadig 3. Antje gb. 1885 trouwt Willem Hermans 4. Nan gb. 1887 trouwt Gerritje Takes 5. Maartje gb. 1889 trouwt Cornelis Ruijter 6. Meijert gb. 1892 trouwt Neeltje de Haan 7. Pietertje gb. 1894 sterft 1918 8. Hilgonda gb. 1897 trouwt Jan Bakker 9. Willem gb. 1899 sterft 1953 ongehuwd De naam De Haan komt op Wieringen voor bij drie families die geen bloedverwanten van elkaar zijn. 1De Westfriese tak 2. De Friese tak 3. DeWieringers De eerste familie is door de Commissie Genea logie in een boek beschreven en begint op Wie- ringen in 1815 met de komst van Cornelis de Haan uit Scharwoude. Zijn nakomelingen zijn ondernemende mensen die ondermeer in Hip- polytushoef Hotel de Haan, Cinema de Haan en Touringcarbedrijf de Haan en in Den Oever Hotel de Haan en Electrowinkel Bertus de Haan hebben opgericht. Van de tweede familie is bekend dat in 1814 Lam mert de Haan uit Friesland op Wieringen trouwt met Geertje Wagemaker. Ze gaan dan weer van Wieringen af want hun kinderen worden el ders, o.a. in Friesland, geboren. Na de dood van Lammert keert Geertje met haar kinderen naar Wieringen terug. Zoon Eise trouwt met Maartje Veerdig en wordt boer in de Elft. Voor deze twee families geldt dat één van hen naar Wieringen kwam en daar het geslacht voortzette. De meeste familieleden wonen elders. Cornelis Ruijter en Maartje de Haan Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóögte" - 23e jaargang nr. 3 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 8