U MEMORIAM 1 Jannie Zwarts-Schutte EDEDELINGEN VAN DE REDACTIE 1 UK - 58 - door Jan-Simon Hoogschagen Na het geslaagde extra nummer over de postboot pakt de redactiecommissie de draad weer op met het derde nummer van 2011. We prijzen ons gelukkig met de grote hoeveel heid kopij waarover we beschikken zodat het dit jaar iedere keer weer een toer is om alles in de Op de Hóógte te passen. Het is een luxe probleem, zullen we maar zeggen. Ook dit nummer is weer tot de rand gevuld met absoluut lezenswaardige artikelen, geschreven door de redactie, maar ook aangeleverd door le zers zoals dit keer een verhaal over N.H. Klomp, de schrijver van de gedichtjes ondertekend met "Als vanouds, Niek". Zijn dochter Ineke vertelt over haar vader. Als redactie zijn we blij met zul ke interessante bijdrages. Helaas hebben we in de afgelopen periode weer afscheid moeten nemen van iemand die lange tijd een belangrijke functie heeft vervuld bin nen de vereniging. Mijn voorganger Bob Gorter heeft een in memoriam geschreven voor Jannie Zwarts, zijn voorganger als redactiesecretaris. V ««y I door Bob Gorter -^-1 Op 22 april is Jannie Zwarts-Schutte overleden. Hoewel we wisten '2 I dat zij ernstig ziek was, schrik je toch van een dergelijk bericht. Jan- nie heeft jarenlang Op de Hoogte samengesteld. In het begin was dat letterlijk knippen en plakken, maar ook bijna alle kopij typen. Later werd het drukwerk uitbesteed aan drukkerij Steenman, toen nog in Oostwoud. Dat hield in dat Jannie voor elke uitgave van het blad twee keer naar Oostwoud moest gaan: een keer om de kopij en de foto's te brengen en een keer om de per post toegestuurde drukproef met correctie te brengen en te bespreken. Jannie heeft dat altijd heel gewetensvol en goed gedaan. Nu gaat alles per e-mail, dat is een stuk gemakkelijker. In 2004 vond ze dat het tijd werd om te stoppen met het samenstellen van Op de Hóógte. Zij heeft die taak toen aan mij overgedragen, maar niet nadat zij mij heel goed had ingewerkt. Ik heb heel veel van Jannie geleerd. Onderweg in de auto naar de drukker kwam het gesprek op de tijd dat zij op genomen was in het kindersanatorium "Hoog-Blaricunf in Huizen. Heel toevallig heb ik daar heel lang gewerkt op de school, dus ik kende nog namen en gebouwen. "Hoog-Blaricum" werd later het Goois Kinderziekenhuis en nu is het revalidatiecentrum De Trappenberg Het bestuur en de redactie zullen zich Jannie herinneren als een vriendelijk en zeer gewaardeerd lid, dat zich altijd in alle bescheidenheid, met veel zorg en toewijding heeft ingezet voor de vereniging. Onze gedachten gaan uit naar haar man Stef en de kinderen. Wij hopen dat zij de kracht krijgen om dit verlies te dragen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 23e jaargang nr. 3 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 3