fV I ANVULLINGEN EN VERBETERINGEN - 91 - In Op de Hóógte nummer 1 van februari 2011 staat op bladzijde 24 een foto met dragers van de begravenisvereniging De Laatste Eer. De vier de van links staat genoemd als Anne Heins. Dit moet zijn Jaap Ooms. Hij had een benzinestation aan de Poelweg 56, waar nu garage Slijkerman is. Namens Klazina Ooms gemeld door Dineke Halfweeg Geachte redactie, In de eerste plaats onze complimenten met uw prachtige blad, we lezen het elke keer met veel plezier. Vooral als het gaat over de periode die wij zelf op Wieringen hebben beleefd, mijn vrouw die er is geboren uiteraard wat langer dan ik die er alleen met de vakanties kwam bij mijn oma in Hippolytushoef. Ik heb bovendien de honger winter 44/45 bij mijn oma (voormalig verloskun dige K. de Zwart-Brouwers) doorgebracht, dus u begrijpt dat we dit nummer met de oorlogsver halen met bijzondere interesse hebben gelezen. Mijn vrouw kreeg ook een verrassing te zien toen zij de foto bovenaan pagina 42 van Op de Hóógte mei 2010 zag. Zij herkende meteen haar vader in de jongen die volgens het onderschrift "Piet Kuut?" zou zijn, de derde van links. Zij is er echter stellig van overtuigd dat het haar vader betreft: Herman (Hermanus Nicolaas) Luijt, ge boren op 6 april 1912 als zoon van: Nicolaas Luijt (geb. H'hoef 15 nov 1875 - ovl. De Haukes 11 mei 1951) en Maartje Duijnlcer (geb. H'hoef 18 feb 1876 - ovl. Den Haag 28 april 1956). Nicolaas Luijt had rond 1900 een smederij woonhuis laten bouwen aan de Poelweg 23, later omgenummerd naar Poelweg 27. Weer (veel) later (bij de invoering van de postco des?) werd het pand omgenummerd naar Poel weg 56, het huidige bedrijf Slijkerman. Herman Luijt was dus 2 jaar jonger dan Nan Kat (wat goed kan kloppen met de foto). Maar belangrijker is natuurlijk de herkenning van de foto, en als u de jongeman van de ODH- foto vergelijkt met de bijgevoegde jeugdfoto, wel iswaar niet uit dezelfde periode maar wel in de buurt, dan zult u begrijpen dat mijn vrouw haar vader 'herkent' Herman Luijt overleed op 22 februari 1987 in Los Angeles, Californië, U.S.A. Wij hopen dat u iets heeft aan deze informatie. Maria Gusta (Ria) Scheepmaker-Luijt Robert Scheepmaker Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 3 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 36