Qieken op Wieringen II - 87 - Wij waren begonnen met het verzamelen van foto 's en teksten voor een deel II van Kieken op Wie- ringen. De eerste 100 foto's waren snel bijeengebracht. Tijdens het verder zoeken stuitten wij op het gegeven dat al heel veel foto 's en ansichtkaarten van Wieringen zijn gepubliceerd. Het nogmaals plaatsen van dergelijke afbeeldingen leek ons geen optie en zou zeker de kwaliteit van het boek niet ten goede komen. Na overleg met het bestuur is besloten, hoe jammer dit ook is, niet verder te gaan met een deel II. Zijn er ontwikkelingen die te zijner tijd toch nog een deel II rechtvaardigen dan kan altijd de draad weer worden opgepakt. Oproep Bij het verzamelen van foto's e.d. voor een deel II van Kieken op Wieringen kwamen wij ook de nodige logementen, hotels en cafés op Wieringen tegen. Tot onze verrassing was er binnen onze ei gen collecties redelijk veel materiaal voorhanden. Eigenlijk zoveel materiaal dat al snel het plan werd geopperd om over de cafés op Wieringen een boek te maken. Er zijn in de loop van de ja ren heel veel foto's gemaakt in en rond de cafés. Denk hierbij ook aan de vele foto's die door de fotografen op straat en op de kermis zijn gemaakt. Bij deze doen we een op roep aan de lezers van Op de Hoogte of zij nog foto's afbeeldingen hebben van lo gementen, hotels, cafés re cepties, feesten, kermissen, muziekbandjes, uitvoeringen van de diverse verenigingen die hun uitvoeringen altijd met bal na gaven, reclame, etc. Ook krantenartikelen zijn welkom. Kortom we kunnen alles gebruiken wat maar be trekking op de cafés op Wie ringen heeft. Het gaat dus niet alleen om "oude" afbeel dingen. Verhalen en anek dotes zijn ook zeer welkom. U krijgt het materiaal na het inscannen per omgaande re tour. Het boek zal omstreeks 1900 beginnen. Bij voorbaat onze hartelijke dank, Henk Braad, Jan Conijn, Tan Lont Tel. 0227-591915 06-46010160 braad.texaco@quicknet.nl Café Tante Pietje Hotel De Haan - 1926 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 3 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 32