Qan de Voorzitter - 57 - Bestuur: G. Numeijer (voorzitter) tel: 0227-511683 g.numeijer@historischwieringen.nl B. Doves-Kleijs (secretaris) secretaris@historischwieringen.nl H.O. de Graaf (penningmeester) tel: 0227-592172 penningmeester@ historischwieringen.nl A.C. de Wit (ledenadministratie) Beukenlaan 12 1766 JH Wieringerwaard ac.de.wit@historischwieringen.nl S. Doorn C. Hagedoorn-Rasch E.M. Jacobs-Hijlkema M.H. Smit G.Wiegman-Baijs L. van Zoonen Redactiecommissie: G.C. Klein-Hamming (voorzitter) tel: 0227-592886 J.S. Hoogschagen (secretaris) (kopij en samenstelling) Havenstraat 6 1779 AM Den Oever redactie@historischwieringen.nl J.J. (Bob) Gorter Th. Klaver R Luijt T. Hoogschagen-Metselaar M. Mulder-Bais T. van Teulingen-Molenaar N. Vriezema-Omis Lidmaatschap 17,50 per jaar Website www. histoids chwieringennl Informatie: info@historischwieringen.nl Commissie genealogie: genealogie@historischwieringen.nl Bankrelatie: Rabobank Schagen -Wieringerland rek.nr. 37.03.31974 Drukkerij Steenman BV Enkhuizen ISSN: 1386-906X 23e jaargang - nummer 3 - 2011 Als ik deze woorden op papier zit te pennen, moet het eigenlijk nog zomer zijn. Nou, eh, historisch gezien zal het wel weer als een "nat te" de geschiedenisboeken ingaan. Na een prachtig mooi voorjaar weliswaar, waarin de leden van de Historische Vereniging Wierin- gen op een extra themanummer van "Op de Hoogte" (die geheel in het teken van de geschiedenis van de postboot stond) werden getrakteerd. Deze uitgave, geschreven en samengesteld door Cees Tijsen gaf een mooi beeld over het doen en laten en soms over het gemartel om in vroeger jaren Wieringen te bereiken. Tijdens de Flora en Visserijdagen in Den Oever is de H.V.W. in middels bijna als traditie, aanwezig op de nettenzolder van de Co- operatie op het haventerrein. Dit jaar staat de expositie in het teken van voetbalvereniging "Wiron". Een club, die in de "Noeverse" gemeenschap heel veel betekent en waarvan de oprichting in 1945 plaatsvond. Dus ook al een club met historie en geschiedenis. Ook de vereniging "Wieringer aak", de vereniging "Wieringer mo lens" en het Wieringer eilandmuseum "Jan Lont" zijn aanwezig. Allen met als doel ons cultureel Wieringer erfgoed te koesteren en te behouden. Ondanks alle fusies en weet ik wat al niet meer, zullen wij als "Historische Vereniging Wieringen" onze naam met trots hoog houden. De contouren van Wieringen zijn al eeuwen oud en zo zal het wat mij betreft blijven. Ik vraag me soms echt af, waarom al die veranderingen moeten plaatsvinden. In dit kader past geen politiek praatje, maar als ik zie wat het alle maal weer moet kosten! Wordt het er allemaal beter op? Alle regels worden door mensen bedacht, maar in plaats van ze op te stel len kunnen ze beter geschrapt worden, Enfin, ik zal me nooit een "Hollands Kroner" gaan voelen vrees ik en wie hoog zit kan diep vallen. Nou, beste mensen: "Ik docht eerst nag, ken ik dit wel skrieve, maar ut liekt me wel op te luchte". Met vriendelijke groet Gerard Numeijer, voorzitter H. V.W. Foto op de omslag: Jeugdfoto van Maartje de Haan, zie artikel "Bewoners van het oude huis". Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 3 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 2