- 83 - Situatie in 1896 Een kaartje uit 1896. Een gedeelte van het terrein is ver kocht. Het overgebleven gedeelte is in gebruik bij de Ma rine. De 'bewaarder' van het kruitmagazijn In plaats van een intendant werd nu een 'bewaar der' aangesteld. De quarantaine werd aangeduid als 'de magazijnen op Westerland'. Het zou hier te ver voeren om alle bewaarders te noemen. Eén uitzondering: op 15 april 1901 werd Gerardus Rump als bewaarder aangesteld bij het buskruit magazijn. Hij had als konstabel-majoor op het marineschip Bellona gediend en kreeg ontslag uit de zeedienst op 6 april 1901. Op de foto uit 1919 staat Gerardus Rump met anderen voor zijn huis op de Quarantaine. Even leek het er op dat de Quarantaine een nieuw leven zou krijgen, omdat tijdens de eerste wereldoorlog in 1914 de 'vuurwerkerij' en per soneel naar Westerland werd overgeplaatst. De gebouwen werden opgeknapt. Lang duurde dit echter niet, want in 1915 verdween alles weer van het eiland. Door de aanleg van de Amstel- diepdijk en het tracé van de geplande spoorlijn werd alles anders. Voor de spoorlijn moet De Hoge Klif worden doorgegraven, midden door de Quarantaine (zie foto). De stenen gebouwen moesten worden afgebroken. Het huis van de bewaarderVan rechts naar links Catrien Rump, Gerardus Rump, Maria Catharina Rump-Boon met op de arm Cor Rump, later juwelier in Hippolytushoef en als laatste een broer van Gerardus Rump. Gerardus Rump was de op één na laatste intendant. alOOV Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 3 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 28