- 74 - Het echtpaar Klomp op de trouwdag van zoon Kees in 1967 dens verjaardagen van Kees en mij, speelde pa op de piano wijsjes, waarvan wij met de vriendjes en vriendinnetjes zo snel mogelijk de titel moesten raden, in navolging op "Trek aan de bel", toen een populair radiospel. Is er iets veranderd? Nu een onderdeel van "Ik hou van Holland..." Naast voetbal en wielrennen (vooral toen de wielerbaan er nog was) vond hij schaatswedstrijden prachtig. Hij hield nauwgezet de tijden bij van de diverse gereden afstanden en rekende uit hoe hard bijv. Ard of Kees moest rijden op de 10 km om de allround titel te winnen. Wij verhuisden in augustus 1957, 25 jaar na de aanstelling van pa in Hippo, naar Zandvoort, waar hij chef huisvesting werd. Hij gaf leiding aan de zogeheten Strandtellingen, georganiseerd door de gemeente, om te inventariseren hoeveel bezoekers er op een mooie zomerdag naar Zand voort kwamen met auto, fiets, motor, lijndienst, trein, en wie van deze bezoekers ook het strand bezochten en d.m.v. enquetes, de herkomst van de bezoekers in kaart te brengen. Dat waren leuke dagen, omdat Kees en ik, naast gemeente-amb tenaren, o.a. met medestudenten van zowel de kweekschool (die Kees bezocht) als "mijn" MMS (Middelbare Meisjes school) een groot deel van de (betaalde) "tellers" vertegenwoordigden. Mijn vader was een leuke man, altijd een mooie woordgrap bij de hand, en hij had een brede belangstelling die hij graag deelde met mij en Kees. We deden veel (kaart-)spelletjes. Hij bleef trouw aan de krant in het algemeen en knipte vaak een bericht uit waarvan hij dacht dat wij dit toch zeker moesten weten, of omdat hij dacht dat het onderwerp onze belangstelling, of later die van de kleinkinderen, had. Hij loste graag kruiswoordpuzzels en vooral doorlopers op. Hij hoefde maar een puzzeltje te zien in krant of tijd schrift, of potlood of pen kwam te voorschijn. Scrabble was dan ook een geliefd bordspel, waar, door vele zetten, het woord "balpennensetje" tot de gezinsklassiekers in onze familie mocht be horen. Zijn liefde voor taal kwam ook tot uiting bij feestjes en "jubilea": pa zorgde altijd voor een toespraak of gedicht. Pa is in 1994 overleden in Zandvoort en mijn moeder heeft nog enkele jaren daarna in Leiden in een zorginstelling gewoond, vlak bij mij en mijn gezin in Leiderdorp. E.J. (Ineke) Brouzver-Klomp Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 23e jaargang nr. 3 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 19