- 71 - Nicolaas Herman Klomp (1909-1994) Mijn vader werd geboren in Andijk op 19 juni 1909. Zijn vader was Cornelis Nicolaas, en zijn moeder Jantje Verschuur. Hij had twee zussen, Dirkje (Dit) Grietje geboren in 1907, en Grietje (Gré) geboren in 1914. Het gezin verhuisde ca. 1915 naar Woudenberg (Utrecht). Opa Klomp werd daar gemeentesecretaris. De vele foto's die vooral in Woudenberg zijn gemaakt, laten een vro lijk gezelschap van familie, vrienden en bekenden zien, die veel en graag op bezoek kwamen, Toen pa na zijn HBS-studie de nodige papieren haalde voor een baan aan het gemeentehuis, kwam hij daar in dienst. Begin april 1932 maakte hij de overstap naar Hippo, waar hij eveneens een baan bij de gemeente kreeg. Hij kwam in de kost bij de familie Ruijs aan de Mekkenstuinweg, waar hij tot zijn trouwen, in 1937, verbleef. Hij had grote belangstelling voor de werken aan de Af sluitdijk, waar hij vaak ging kijken en waar hij dus op tijd was om de sluiting mee te maken, op 28 Mei 1932. Hij heeft in die tijd de heer Maaskant leren kennen, die hem nog meer leerde over zijn toen al ruime belangstelling voor de fotografie. Hij ontwikkelde zelf de negatieven, toen nog glasplaten. Niek Klomp, ca. 25 jaar oud Hij schreef graag, en dat uitte zich vooral in het maken van, zoals we nu zouden noemen, co lumns, op rijm. Veel gebeurtenissen, vooral die in Hippo, waren voor pa aanleiding om daar ironisch, kritisch, bewonderend, verwonderd, scherp of plagend, op te reageren. Er zijn er veel van terug te vinden in de archieven van de Wieringer Courant (nog niet allemaal toegan kelijk, vanwege de wet op copy-right). Aan het eind van het jaar verscheen een jaaroverzicht als een "Thomasvaer en Pieternel voordracht". Hij dook al snel in het rijke verenigingsleven, sloot zich aan bij kunstkring, en later, toen hij mijn moeder, Christina Metselaar, leerde kennen, in het bestuur van de Mandolineclub. Dit muziek gezelschap deed aan vele concoursen mee, vaak met groot succes. De vereniging heeft, in 1937, mogen optreden in de radiostudio in Hilversum. De film die toen gemaakt is van dit uitstapje laat een vrolijk gezelschap zien van muzikanten en bestuur, die rond de studio wandelen voordat de geluidsopnamen werden gemaakt. Voor mij heel bijzonder, omdat op die film, in tegenstelling tot de vele foto's, "bewegende beelden" (de enige Niek met zijn zusters Gré en Dit, september 1929 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 3 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 16