Werden er op het jacht en de petroleummo- torboot vrijwel alleen post/postpakketten en passagiers vervoerd, op de nu in de vaart ge komen boot kon men nu gezien de laadboom ook diverse zwaardere goederen vervoeren zoals vee en grote kis ten. Bovendien had het schip een laadruim tussen de voorste kajuit en de machinekamer. Laden en lossen was ook geen probleem nu er zowel in De Haukes als in Van Ewijcksluis goede mogelijkheden waren om fatsoenlijk aan af te nieren. Waar de laadboom ook goed van pas kwam blijkt uit het volgende bericht uit een regio nale courant van 17 november 1922. Van Ewijcksluis. De vrachtwagen van D. Waiboer stond te wach ten op de Postboot van Wieringen. Nog was de boot niet aan wal of de voerman zou wa gen en paarden even slaags plaatsen. Door het draaien haalden de leidsels strak aan, de paarden drongen ach teruit en in minder dan geen tijd lag voertuig en paarden tussen boot en steiger. Meteen wer den vanuit een bootje de strengen doorgesne den terwijl anderen de koppen van de paarden boven water hielden en schipper Baijs de wa gen in de hoogte hees. Men wist de paarden De postwagen voor vervoer van post en passagiers van en naar De Haukes. Het was niet alleen hoe kom ik aan de overkant maar ook hoe kom ik in De Haukes. Dat kon per postwagen of per fiets als men die had en zo niet dan te voet. Op de achtergrond links de visafslag en in het midden het huis van de havenmeester. In het midden Joh. Baijs met de postzakken en op de voorgrond zijn hondje Beppie. De in 1912 in de vaart gekomen Postboot afgemeerd aan de vaste ligplaats in De Haukes. De passagiers zijn reeds aan boord en het schip ligt klaar voor vertrek. Ook hier is de Postboot klaar voor vertrek, veel passagiers aan boord en een grote belang stelling op de kade. Historische Vereniging Wieringen - De honderdjarige "Postboot" van Wieringen - juni 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 8