ECREATIE WOONSCHIP CHARTERVAART - 19 - Na de verkoop in 1972 heeft het schip diverse eigenaren gehad waaronder een Zwitser. Lang bleef het schip niet in Zwitserland. Het werd verkocht aan een Amsterdammer die er een woonschip van maakte. Om het schip daar geschikt voor te maken werd onder andere de kajuit achter het stuurhuis gesloopt en het gehele achterdek opgehoogd om zo een meer geriefelijker woonruimte te creëeren. De naam van het schip werd nu "Betsy" maar het nummer WON 52 werd nog steeds ge voerd. Het schip had goede zeileigenschap pen en de eigenaar heeft dertien jaar met het schip gevaren maar na de aanschaf van een groter schip werd de postboot in 1993 ver kocht. Onder de vol- De Postboot nog steeds met WON 52 op de steven nu in de chartervaart in Zeeland. Er werd niet lang op gewoond want in 1980 werd het schip weer verkocht, nu naar Zierikzee om daar dienst te doen in de chartervaart. Het schip kreeg een accommodatie voor twaalf passa giers. Daarvoor werden in het visruim kooien in de zijden gemaakt en banken met een tafel in het midden. Tevens werden in de voorste kajuit nog enige slaap plaatsen ingericht. gende eigenaar heeft het schip nog tot 1997 in de chartervaart gevaren, waarna het schip met de nieuwe eigenaren in Zuid-Frankrijk belandde. Daar werd het schip gebruikt als onderkomen tij dens vakanties. fmummrn: www Nu ver van huis liggend ergens in Frankrijk. MHUti, Historische Vereniging Wieringen - De honderdjarige "Postboot" van Wieringen - juni 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 20