- 18 - Nadat de Afsluitdijk in 1932 was opgeleverd is Douwe Amels samen met zijn zonen Wiebe en Oepke het schip gaan gebruiken in de visserij onder het nummerWON 52. Om het schip geschikt te maken voor de palingvisserij werden in het ruim drie bunnen aangebracht. Na de sluiting van de Afsluitdijk heeft Amels tevens nog enige seizoenen op de Zuiderzeeharing gevist De haring kon door de Afsluit dijk de paaigebieden niet meer bereiken en schoten nu hun kuit af tegen de dijk hetgeen het begin inluidde van de verdwijning van de Zuiderzeeharing. De Postboot nu als vissersschip onder het nummer WON 52 onder vol zeil op weg naar Makkum, gezien de bijboot komt het schip terug van het palingfuiken lichten. Na het haringseizoen werd overgeschakeld op de visserij in het IJsselmeer waar onder andere op paling werd gevist In de loop der jaren bracht de visserij op het IJsselmeer minder op en in 1955 besloot Douwe Amels met de visserij te stoppen., zijn zoon Oepke nam het bedrijf over, maar zocht de Waddenzee en Noordzee op. De WON 52 in de haringvisserij. Met de sluiting van de Afsluitdijk op 23 mei 1932 werd het paai gebied van de haring in de voormalige Zuiderzee afgesloten en liep de haring in grote hoeveelheden vast tegen de dijk met als gevolg grote haringvangsten. Hiervoor waren wel enige verbouwingen nodig, zo werd de kajuit op het voordek verwijderd om een vlak werkdek te krijgen. Een nieuw stuur huis geplaatst en de voorsteven en de railing ver hoogd, tevens werden twee van de drie bunnen verwijderd. Bovendien werd de Kromhout motor van 40 PK vervangen door een 105 PK 6 cilinder Kromhout. In 1962 werd een groot stuurhuis/dekhuis ge plaatst, hetgeen het schip een robuuster aan zicht gaf. Het was daarmee ook beter geschikt om op de Noordzee te vissen. Men viste onder andere buiten de Waddeneilanden op garnalen die in Harlingen werden verkocht, soms werd in Terschelling gelost en gingen de garnalen met de veerboot naar Harlingen. Tussendoor viste men ook op tong en kabeljauw. Toen de visserij eind jaren zestig te maken kreeg met quota be sloot besloot Amels te stoppen met de visserij. Het schip werd aangemeld voor de sanering. Zo kwam er een einde aan 38 jaar vissen door de familie Amels. De WON 52 na de grote verbouwing nodig om het schip geschikt te maken voor de visserij op de Noordzee. Men besloot toen in de sportvisserij te gaan en men kreeg daarvoor van de gemeente Wonsera- deel een vergunning voor de Waddenzee voor maximaal twintig personen. Om tijd uit te sparen werd vanuit Kornwerderzand gevaren. Twee jaar later, in maart 1972 werd het schip verkocht en hiermee kwam een einde aan 46 jaar varen met de postboot door de familie Amels. Men voer eerst met het schip als beurtschip rondvaartboot daar na als vissersschip en als schip in de sportvisserij. Q]e postboot in de visserij Historische Vereniging Wieringen - De honderdjarige "Postboot" van Wieringen - juni 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 18