- 12 - Niet alleen de post, ook passagiers die met de postdienst van Wie- ringen kwamen of er heen moesten werden door hem vervoerd. Indien nodig - vooral in de winter was dat nogal eens het geval - konden de passagiers in het veerhuis over nachten. Na het vertrek van Klaas Smit in 1911 werd het Veerhuis over genomen door Jacob Waiboer uit de Wierin- gerwaard, hij overleed echter reeds twee jaar later. Zijn vrouw, Geer tje Snel, zette het be drijf voort met behulp van haar drie kinderen (de jongste, Willem was vijftien jaar) en de stal knecht-koetsier Arie Vink, die ook Klaas Smit al trouw had ge diend. Vanaf zijn huwe lijk in 1921 met Grada Jacoba Kossen heeft Willem Waiboer het "Wieringer Veerhuis" nog tot 1937 als café in bedrijf gehad, maar de echte "loop" was er uit door de aanleg van de Amsteldiepdijk. In 1937 opende het echtpaar aan het begin van de nieuwe dijk een hotel-café-restaurant, waarin ze tot 1959 werkzaam zijn geweest. De grootste drukte beleefde men in het Veerhuis overigens tij dens de aanleg van de tramlijn Schagen-Van Ewijcksluis (1911/12), na de watersnood van 1916 en gedurende de uitvoering van de Zui derzeewerken 1923 1932). De Postboot komt aan in Van Ewijcksluis. Op de achtergrond het eiland Wieringen. De Postboot klaar voor vertrek uit Van Ewijcksluis, op de achtergrond de zeesluis naar de Van Ezvijcksvaart. Als gevolg van de doorbraak van de Amsteldiepdijk in de nacht van 13 op 14 januari 1916 kwam een groot deel van de Anna Paulozvna Polder onder water te staan. De post dienst werd voor enige dagen gestaakt, maar kort daarna hervat, nu met bestemming Oudesluis. Om daar te komen moest men door de zeesluis in Van Ezvijcksluis en daarna door de Van Ewijcksvaart. Zo werd dus enige tijd een traject gevaren dat overeenkomst vertoonde met het traject van voor de inpoldering. Op de foto verlaat de Postboot de zee sluis in Van Ewijcksluis. Historische Vereniging Wieringen - De honderdjarige "Postboot" van Wieringen - juni 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 13