ANVULLINGEN EN VERBETERINGEN - 55 - Aanvulling op het artikel van Tiny Lam-de Groot Hier dan de ontbrekende foto's die bij het ver haal horen over Herman de Groot, schrijver van 'Een Hondebaan'. Door technische redenen zijn deze niet bijgeplaatst bij het artikel plus een klei ne rectificatie, namelijk de brigadier der Rijks- veldwacht heette niet One maar Ane Bergsma. Hij ging niet met pensioen maar werd in 1937 overgeplaatst naar Purmerend als brigadecom mandant. Dit schreef zijn kleinzoon Ane Blaau- boer uit Den Oever, aan mij. Ook vertelde hij mij toen ik hem belde dat, wat vroeger Molgerdijk no 12 was, nu Molgerdijk no 39 is. Ik was heel erg blij met deze informatie en zal eerdaags zeker een kijkje nemen op dit adres. Met vriendelijke groeten, Tiny Lam-de Groot uit Santpoort Als lid van Historische Vereniging Wieringen, was ik aangenaam verrast in het recente blad van uw vereniging zoveel aanknopingspunten met mijn familie aan te treffen. Pagina 18: Simon Asjes was getrouwd met mijn lieve tante Marie Baijs. (Baijs is de juiste spel ling). Pagina 19: Jan Dekker een neef van mijn groot moeder Trijntje Kuut, ik ben naar haar ver noemd. De naam van het motorschip van Dekker was volgens mij de Nely Anna naar zijn dochter Nely. Schrijfwijze kan ook zijn Nelie. Pagina 21: Cees en Jan Sluis. Mijn vader Jan Cornelis Baijs voer bij Sluis op de klipper als veertienjarige. Sluis liet veel aan hem over en zei dan "je vindt het wel", als ze buiten de haven wa ren, op weg naar Amsterdam. Pagina 23: Rond de jaren 20 in de vorige eeuw, wordt de Rouwkoets vereniging Westerland op gericht, E. Baijs, mijn grootvader is voorzit ter. Baijs was kantoorhouder van de PTT in de Haukes. Hij trad in 1942 af, zijn dochter Marie, die hem was opgevolgd als kantoorhouder, had toenT.B.C en werd bij Oma en Opa verpleegd, er waren in de oorlog geen medicijnen en ze is er aan gestorven. En dat zullen waarschijnlijk de familieomstandigheden zijn waarvan sprake is op pagina 25. T.A.Krijnen-Baijs, Den Burg Texel Via familie op Texel een foto uit de jaren der tig toegestuurd gekeregen van de Anna Marie II, de boot van Ap en Simon Asjes, met daarop drie personen. De meest linkse is mijn vader Piet Steigstra. Misschien voegt het nog iets toe aan het artikel over de beurtvaart. Groet, Gerard Steigstra .fiihA HU'.t Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 23e jaargang nr. 2 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 28