- 51 - in de krogt bij Dekker achter ongs huus en de stóömcarroesel sting dur ök. Den mocht ik een paar rondjes voer niks. Maar ut mooiste in dat huuske was ut kooike. As ur volk kwam te overnachten mocht ik in het kooike slipen. Nou ja slipen, ik lag te luusteren naar het ge- loab. Mun oren wijd open. As ik boven in de kooi lag, kon ik 's maandagsevend de Harmonie horen toe teren, die waren den an het rippeteren in de herberg van Jaap Bruul. Deer sat een krogt tus sen vanoaf ongs huus tot de herberg. Ik kon den ok al die wieskes. Hoek Elftstraat/'Kerkplein. Woning van de bekende bierbottelaar Simon de Jongh. VI. n. r. Trijn Bruul, Anna Kooij en haar man Willem v/d Ende. De namen van de man rechts en het kind zijn niet bekend. van Dekker. Ik had mun diezikke vol van mun blezerke. Riet Bruul en ik hèwwe du rus mit ker mis gien peperhuus, maar són grote vierkangte pepieren zak vol mit kikkers vangen en die hèw we we bij Skeltus in de dangszaal los litten. Deer waren van die woenwagen vrouwen an ut dangse, die sprongen boven op de tafel, sö ang waren ze van die kikkers. Wij krege boiegaar un uutbrang- der van Alie Skeltus en mochte niet meer in de dangszaal komme. As ik deer nog an denk. Ut kwam trouwes voer mij slecht oaf mit dat kikkers vangen, want ik ving ók poadde en die gaven gif oaf, dat mien hangden raakten ongder de uut- slag en dat het puur son pooske duurd voerdat ut weer beter was. Mit kermis sting de zweefmolen So, dat waren wat ver telsels van vroeger uut de "Poepenbuurt", weer ik nag wel uren vertelsels van hèw en weer we son mooie maar later son droevige tijd meemaakt hèwwe. Deerom hew ik allien- dig ut mooie ophaald. Menske, ik skoi ur mee uut, nag een gezellige evend en tot kiek sal ik maar zége. Geertje van Eerden-Kroon Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 2 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 24