ENEVEND MENSKE Geertje van Eerden-Kroon - 49 - Een woord vooraf 4 juli 1928 - 13 maart 2009 Geertje was een geboren en getogen Wieringse, haar roots lagen op onze mooie eilandAlles wat op Wieringen gebeurde en leefde lag haar nauw aan haar hart. Ze zuas fanatiek, vooral op sportief vlak. Niet altijd even mild, maar wel vol passie. Wieringen was haar lief. Het zat in haar bloed. Waarschijnlijk doordat haar voorvaderen hier ook een lange geschiedenis hebben en veel beleefd. Ze heeft op jonge leeftijd haar vader verloren. Hierdoor moest haar moeder, Trijn Luyt de kost verdienen, wat niet altijd gemakkelijk was. Toen ze zuat ouder werd, moest Geertje zelf ook hard meewerken. Ze hebben toentertijd gelukkig veel steun gehad van de Wieringer gemeenschap, iets wat misschien gemaakt heeft dat ze altijd zo verbonden en betrokken is geweest met Wieringen. Het was een teken van verbondenheid. Ook is ze al vanaf jonge leeftijd zeer betrokken geweest bij het verenigingsleven. Hierdoor heeft ze veel mensen ontmoet en is betekenisvol geweest, op haar eigen manier. Ze drukte duidelijk haar stempel. Geertje bleef betrokken bij alles wat er gebeurde op Wieringen. Maar vooral trok ze zich, tot het einde, toe het lot van anderen zeer aan. Als je het hebt over echte Wieringers: zij naar de Elftstreet, de "Poepenbuurt", en deer hèw ik mien jonge jaren deurbrocht. En deer wou ik ut over hèwe. We woende in en huuske van Dekker. An de iene kangt woende Lientje Koelema, deer is nou de Dagmarkt. An de are kangt, in de boerderij, woende Jaap en Neeltje Dekker. Teugeover ongs woende Dijkshorn en later Klaas Dekker. Deer woent nou een Chinese familie en ken je Chi nees eten kópe (ries en sö). Deer naast hadden Jacob en Anne Bakker een sigarenwinkelke. Deer naast woende Jurry en Anne Half- weeg, deer staat nou ut reisbureau van Jan Ra- sch en die woent nou self in het huus van Jannus en Sjaan Bos- ker. Deer naast woen de Geertje en Simon de Jong, de bottelaar. Deer woene nou Jan en Janny de Jong. Dur teugeover was café Scheltus, deer woent nou Kees Overtoom. Deernaast buurvrouw was er één van. Ze was het met hart en ziel. So ut hele pregramma is aars worre, want Nico lit ut oaf wete. Ik had aol puur wat opskreve, maar ut was so spukelig en drok bij hem, ut kon onmeugelijk. Dat, deer staan ik den alliendig en nou hew ik docht: sal ik maar wat van vroeger loabe, ut de ouwe doos sal ik maar sège. Ik ben in de Butterhoek geboren as boerendoch ter. Dat boeren van vader was ien sak erremoed. Dat, toen ik twie jaar was, binne we verhuusd Ansichtkaart van de Poepenbuurt Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 2 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 22