IN MEMORIAM I Nettie Rienstra-Mulder AARVERSLAG REDACTIE door Bob Gorter Het afgelopen jaar heeft de redactie kunnen zorgen voor vier nummers van ons verenigingsblad Op de Hoogte, bij elkaar 140 pagina's met artikelen over het verre en niet zo verre verleden van Wieringen. Er kwam een grote variëteit van onderwerpen aan de orde. Naast de vaste rubrieken en de artikelen geschreven door redactieleden publiceerden we ook de zeer gewaardeerde bijdragen van gastschrijvers. Leuk dat u van tijd tot tijd iets voor het blad wilde schrijven. Op de jaarvergadering heb ik na vijf jaar ik af scheid genomen als samensteller van ons blad. Jan-Simon Hoogschagen is mijn opvolger. Num mer 2 is door hem verzorgd, maar door omstan digheden moest ik voor één keer invallen om nummer 3 te laten verschijnen. Sindsdien heeft Jan-Simon mijn taken opnieuw overgenomen en nummer 4 is dus weer van zijn hand. De redactie is dus uitgebreid met Jan-Simon Hoogschagen. We hebben gelukkig nog een nieuw redactielid in de persoon van Joke Hijlkema die zich ook graag wil wijden aan de samenstelling van Op de Hoogte. Gea Klein- Hamming heeft besloten voorzitter van de redactie te blijven, ook al heeft ze na vele jaren geen bestuursfunctie meer. Het komende jaar zien we met vertrouwen tegemoet. Er komt ook een themanummer van de hand van Cees Tijsen. Veel kopij is er al ingeleverd, daar over zijn we heel tevreden. Maar..dat weerhoudt u er natuurlijk niet van om eens iets voor ons te schrijven. kj door Gea-Klein-Hamrning hm Op 9 januari 2011 overleed Nettie Rienstra-Mulder, Een vrouw die als mede j^G oprichtster van de Historische Vereniging Wieringen vele jaren het bestuur j versterkte, daarna de vereniging is blijven ondersteunen als voorzitter van de redactiecommissie en later als gastschrijver van prachtige en voor velen herken bare stukken. In 2004 schreef zij in haar blad Op de Hoogte: 'Een mens leeft in drie fasen namelijk: We staan in het heden, kijken naar de toekomst en het verleden ligt achter ons. Met elke tik van de klok verandert dit patroon'. De inzet van Nettie is met haar overlijden geworden 'het verleden'. Niet alleen voor haar gezin, familie en vrienden maar ook voor de vereniging een groot verlies, mede door haar inbreng is de vereniging geworden tot wat het is. In 1989 is de Historische Vereniging Wieringen opgericht. Het idee hiertoe was ontstaan door de sa menwerking bij het maken van de tentoonstelling Wieringen de vogelarij en vogelnamen' in het mu seum Jan Lont. Hiervoor moest worden verzameld en archiefonderzoek worden gedaan. Met al die gegevens moest iets worden gedaan, zo meenden de oprichters. Het publiek moest eveneens inzage krijgen in de geschiedenis van Wieringen door middel van een archief en een blad. Nettie heelt als voorzitter van de redactie aan dit blad de naam Op de Hoogte mogen geven. Als contactpersoon was ze lid van het bestuur van 1989 tot 2001Na haar aftreden is ze tot 2005 voorzitter van de redactie gebleven. In 2009 bracht ze onder de vlag van de vereniging samen met Marietje Boersen-Bron het boek 'Wieringer praat uit. Een boek met skriëverij tusken peet Jannetje van Noefer en heur nicht Maartje van dörrep. Geschreven voer ongs kleinkiendere, zo stelde Nettie. In 2004 werd haar, zeer verdiend, het erelidmaatschap toegekend. Als vereniging en vooral de redactie zullen we haar inzet Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 1 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 8