JoTULEN JAARVERGADERING 2010 De jaarvergadering, gehouden op vrijdag 18 maart, van Historische Vereniging Wieringen is zeer positief verlopen. De agendapunten gaven voor het in grote getale gekomen aanwezigen geen aanlei ding tot het stellen van vragen. De grote opkomst kwam op het conto van Piet Kraan, zo stelde voorzitter Gerard Numeijer. Kraan had voor deze avond een geluidsband met daarop een gesprek met Jan en Simon Koorn uit de Polder Waard Nieuwland en de filmWieringer Journaal jaren 1960 en '70, meegenomen. De vereniging kon weer terug kijken op een ac tief en goed verlopen jaar met als hoogte punt en het bezoek van Koningin Beatrix tijdens de Flora- en Visserijdagen aan de tentoonstelling op de Zolder van de Bolder, de uitgave van het boek Wieringer Praat en de presentatie van de stamboom Heijblok. Daarnaast is de vereniging actief geweest tijdens de Boerderijenroute en de Kerstfair. Complimenten kreeg penningmeester Henk de Graaf over de verzorgde boekhouding. Het batige saldo is van dien aard dat de contribu tie gelijk blijft en er zonder financiële problemen een boek kan worden uitgegeven. Dit najaar zal het eerste Winkelboek worden gepresenteerd. In totaal zijn er ruim tweehonderd winkels op Wieringen ontdekt. Van tachtig winkeltjes zijn daadwerkelijk de gegevens verzameld, deze zul len in het boek worden opgenomen. De Com missie Genealogie is momenteel bezig met het uitzoeken van de familie Bakker, deze stamboom zal in de eerste twee weekenden van oktober worden gepresenteerd (helaas is dit niet gelukt, zie voorwoord voorzitter Op de Hoogte nummer 4-2010). De voorzitter deed een oproep voor vrijwilligers die een handje zou willen helpen bij de archief werkzaamheden. Het papieren archief wordt momenteel gedigitaliseerd waardoor het mogelijk wordt om via de computer het archief te doorzoeken. Daarnaast wil de vereniging de gekregen videobanden gaan overzetten op dvd. Al deze activiteiten vraagt om meer vrijwilligers. Afscheid werd er genomen van de redactie sec retaris Bob Gorter, zijn opvolger is Jan-Simon Hoogschagen. Gorter blijft als redactielid ver bonden aan de uitgave Op de Hoogte. Verder traden het bestuurslid Arina Zwanink en secre taris Gea Klein-Hamming af. Beide werden door de voorzitter bedankt voor de vele werkzaam heden die zij voor de vereniging hebben gedaan. 'Het valt me zwaar dat de secretaris aftreedt, ie mand die alles in een handomdraai regelde. Wat jij allemaal deed was niet niks vandaar ook dat wij als bestuur vonden dat jij het erelidmaatsc hap hebt verdient. Gelukkig blijf je als voorzitter van de Commissie Redactie en doet samen met Arina de excursie dus we nemen nog geen afs cheid'. Als aspirant bestuursleden hebben Siem Doorn, Loet van Zoonen en Corry Hagedoorn- Rasch zich aangemeld. Na de vergadering nam Piet Kraan het program ma over. 'Het interview dat ik heb gemaakt met de gebroeders Koorn is bijzonder. Vroeger waren er veel boerenbedrijven waar twee familieleden op zaten, dat was gewoon. Dit gesprek heb ik ruim dertig jaar geleden opgenomen. Er zou een koe zijn verdronken op het bedrijf maar dat kon eigenlijk niet want de sloten stonden droog dus ging ik polshoogte nemen. Wanneer ik met Simon aan de grote ronde tafel zit te praten gebeurd er van alles, de kippen vliegen al kakelend door de kamer, de radio staat hard aan en naast me staat een pannetje met daarin een kip in ontbinding en is bestemd voor de kat. Simon vertelt over het ongeluk dat broer Jan met de trekker heeft gehad op de Betonweg en dat hij blij was dat Jan nu nog mopperde want dan leefde hij gelukkig nog. Het is best afgekomen, had ons alles wel kunnen kosten, zo vertelt Simon. En zo gaat het gesprek van het een op het ander'. De getoonde film beelden gaven veel herkenning, diverse branden, het circus aan de Koogerweg, ongelukken op de Betonweg en de grote wateroverlast begin jaren '70 riepen bij de ruim negentig aanwezigen veel herinneringen op. Het archief is dit seizoen nog tweemaal geopend, op 12 april van 19.00 tot 20.30 uur en op 13 april van 15.00 tot 17.00 uur. Voor de excursie op zaterdag 29 mei naar Utrecht zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 1 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 4