[Jchenkingen [Janvullingen en verbeteringen PROEP - 27 - Burgemeester Schellinger, Freek Bontkes, M. Mast en meester de Jong. de oprichting. De moderne tijd vraagt om steeds meer volmaking der dingen, ook op het gebied van begrafenissen. Zowel plaatselijke als lan delijke ontwikkelingen moeten met grote aan dacht worden gevolgd, het bestuur moet op tijd de bakens willen verzetten. De aankoop van het Eigen Gebouw, waar nu ook wordt vergaderd, moet nog inburgeren bij de Wieringer bevolking. En dan is er een groot verlies, Jaap Mooi. Elet is onnodig te zeggen dat de vereniging hierdoor een zwaar verlies geleden heeft. De verslagen heid was bij het bestuur en leden zeer groot. Aan het graf getuigde de 2e voorzitter Boersen van de dank welke de vereniging hem verschuldigd was. De herinnering aan Jb. Mooi zal zeker bij een ieder levendig blijven. Het bestuur stond dan ook voor een moeilijkheid een geschikte plaats vervanger voor hem te vinden. Het bestuur meent deze gevonden te hebben in Katrinus Hille. Ook voorzitter Freek Bontkes memo reerde Jaap Mooi op de vergadering. 'Niets was hem teveel en steeds wist hij ook in de moeilijkste gevallen de oplossing te vin den. Zijn nagedachtenis zal ongetwijfeld bij allen steeds in herinnering blijven'. De kosten voor de begrafenis worden door de vereniging betaald en het bestuur wordt ter afdoening opgedragen om Wed. Mooi van een klein pensioen te voorzien. Dit alles als dank voor het vele werk wat Jacob Mooi voor de vereniging heeft betekend. Jacob Mooi, beroep broodbakker, zoon van Pie- ter Mooi (arbeider) en Jannetje Kaan trouwt op 5 mei 1915 teWieringen met Geertje Wiegman, dochter van Jan Wiegman (arbeider) en Aaltje Breet en overlijdt op 7 april 1954. Bronnen: Gerrit Voos, Gerard Hille, Cees Tij- sen Sr, Jan van der Wal, begrafenisvereniging De Laatste Eer, Wieringer Courant en Historische Vereniging Wieringen. Map met foto's en krantenknipsels van Hilda de Waal-Cornelissen. 1 ingelijste foto, MUZ 1956 en 1 ingelijste kaart van Wieringen, Hoogheemraadschap van Henk van der Haven. Op de foto op de omslag van het Op de Hóógte 3, september 2010, van de steenzettersploeg, is de tweede persoon van links mijn broer Piet de Waard. Hij was ook steenzetter, en werkte veel samen met zijn vader Willem de Waard sr en broer Arie de Waard. Met vriendelijke groet, Willem de Waard jr Wie weet waar het fotomapje van Wim Vermeu len is met de foto's 10x15 van Wieringer gevel tjes, voordeuren en makelaars? In het vorige nummer stond een foto van drie kinderen bij een melkkar. We vroegen wie dit wa ren. Op deze vraag is door meerdere mensen ge antwoord. Iedereen kwam met dezelfde namen aanzetten: Deze 3 kinderen zijn van Meester Prins en zijn vrouw, die in de van Pomerenstraat woonden! De oudste is Alie Prins, volgt Janneke en broertje Gert Prins. Hun Vader was hoofdmeester van de V.G.L.O. school, ook in de van Pomerenstraat. Wie heeft er nog foto's van Jan Vermeulen uit Westerland van de laatse dag als Groenteboer? Wim heeft hier niets van en vind het leuk om te hebben voor zijn familiealbum! Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 23e jaargang nr. 1 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 28