- 20 - teer voor de wegenbouw, vooral voor Heemraad Texel. Verder basaltzuilen Duitsland - Afsluitdijk, stenen en dakpannen. Dochter Nelly, getrouwd met Albert Wiegman, voer later op dit schip. Zij hadden twee dochters Nelly en Jany en hadden hun nieuwe woonhuis op Hollebalg. Het motorschip is in 1979 ver kocht. 7. Simon Verfaille, getrouwd met Marie Smid, had een Zeeuwse klipper "Amsteldiep", met twee masten: grote en bezaanmast. Simon kon met die twee masten niet goed overweg. Vervolgens heeft Kees van Kalsbeek een nieuw grootzeil gemaakt. Nadat de korte Afsluitdijk klaar was heeft hij een nieuw motorschip "Marie", met 60 PK Climax, laten bouwen. Het ging niet goed met die motor, monteur Piet Nuy, in dienst bij de Maatschappij Uitvoering Zuiderzeewerken (M.U.Z.), heeft wat veranderingen aan de motor aangebracht waarna het goed ging. Verfaille had zandhandel, dit zand werd van de Maas, Limburg aan de hier geves tigde aannemers verkocht. Op de terugweg werd tarwe geladen voor Wessanen Meelfabrieken in Wormerveer. Simon, evenals zijn twee broers Piet en Jan, die binnenvaart uitoefenden, vervoerden suikerbie ten van Texel, Terschelling naar de fabriek en zandtransporten. Simon vervoerde ook kermis ondernemers van de vaste wal naar Wieringen. Zoon Piet Verfaille, getrouwd met Geertje Kuut, voer als knecht mee. Zijn zus Alie, bezat later eveneens een z.g. Rijnpatent en voer vele jaren met vader Simon mee. Piet ging na zijn trouwen aan de wal bij de Co- operatie (Pakhuisbaas Teun Takes) achter in de Belt (nu Scharrelboet, familie Neve). De ver volgens machinist motordrijver bij zwager Jan Kosters, nieuw (1949)WR 67 "Janna Marie". Wetenswaardigheid: M.s. Marie had op de kop van het schip aan beide zijden een koperen ster, hiermee gaf men aan dat het schip hypotheekvrij was. 8. Gerrit Tij sen, getrouwd met Ma Lont (zwa ger van nummer 6 Jan Dekker) had een grote Zeeuwse klipper 31x6 meter. Op Wieringen waren van 1920-1930 veel Zeeuwse klippers doordat er altijd over zee gevaren werd. De Zui derzee, Wadden, België, Zeeuwse stromen en de Het vrachtschip van Simon Verfaille Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 1 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 21