- 19 - 3. Simon Asies., ge trouwd met Aaltje Post, zij hadden een motor schip van ongeveer 120 ton, waarin een 44 PK gloeikop Kromhout motor voor de voort stuwing zorgde. 4. Tan van Keulen, had een tjalk van ongeveer 110 - 110 ton, waar mee altijd op de rivie ren, de Zuiderzee en Wadden werd gevaren. Motor 30 PK Krom hout. Gevaren werd voor "Haitsma", Harlingen, metselstenen van Spijk boven Lobith (waar de Rijn Nederland bin nenkomt) en met dak pannen uit Roermond. 5. Taap van Keulen, zoon van Jan (num mer 4) had een klip per 120 ton, motor 44 PK Kromhout. Hiermee werd overal De Nelie Anna aan de kade te Middenmeet Jan Dekker op z'n schip Nelie Anna, herfst 1959 in Wormerveer naar toe gevaren: Wormerveer voor "Wessanen" (meelfabriek), Deventer voor "Noryen van de landen"(meelfabriek), tarwe uit de Wieringer- meer naar Utrecht, eveneens grote meelfabriek. 6. Tan Dekker, getrouwd met Antje Tij sen van de Hollebalg had een klipper zeilschip, gevolgd door nieuw luxe motorschip "Nelly Anna". Dit schip heeft men in 1926 laten bouwen bij "Vuyk" scheepsbouwer Hollandse IJssel. Tonnage 251 ton, afmeting 27,04 x 5,04 x 1,25 met "Rennes" motor van 80 PK, welke niet zo goed liep, waar op besloten werd een nieuwe motor 4 cilinder Deutz met spoelpompen van 140 PK te plaatsen. Met m.s. "Nelly Anna"werd veel naar "Klein Willebroek" onder Antwerpen in België gevaren in verband met vertegenwoordiger van "Keil- slag steen"(kleine basaltstukjes), en "Bristol" bedrijf Zuiderzee' te Wieringen, heeft een handel in oliën en vetten te Middenmeer en is beëdigd scheepsbevrachter naast zijn directeurschap van 'N.V. Gebroeders Kaan Vervoer Mij'. Anekdote: Nanning en Simon loodsten door de mist een vastgelopen Rijkswater schip in vaargeul de Sloot naar De Haukes, met aan boord Kroon prins Wilhelm voor zijn internering op Wierin gen. Door dit contact haalden ze met twee kleine binnenschepen diverse goederen van de kroon prins op uit Duitsland. Simon Kaan, beurtschipper, later caféhouder en tevens chauffeur. Tijdens de crisisjaren on derhield hij met m.s. De Volharing (een salon boot) rondvaarten en horeca activiteiten naar de Zuiderzeewerken. Later, in 1934, nam hij het hotel café Centraal aan het Kerkplein te Hippo- lytushoef over van Dirk Lont 'de Prop'. De gebroeders Kaan hadden hun kantoor -woonhuis waar nu Ee- terij de Kukel is geves tigd. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 1 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 20