- 15 - ISTORISCHE VERENIGING WIERINGEN NAAR ROTTERDAM Op zondag 29 mei gaat de Historische Vereniging Wieringen op excursie naar de haven van Rotter dam. Er zal een rondleiding worden gedaan op het legendarische vlaggenschip van de Holland Ame rika Lijn, SS De Rotterdam, toen het grootste passagiersschip dat ooit in Nederland was gebouwd en vanaf de comfortabele Spido rondvaartboot wordt de haven bekeken. Deze activiteiten worden aangevuld met bij aankomst met koffie en gebak en tussen de bezoeken door een heerlijke lunch in een gezellige gelegenheid op de kade. Het stoomschip, rijk aan historie en vermaard om zijn cultuurhistorische waarde, werd gebouwd in Rotterdam en maakte in 1959 met ruim twaalf honderd passagiers de eerste oversteek over de Atlantische Oceaan naar New York, Amerika. Voor veel mensen een reis naar de nieuwe wereld. Het bijzondere schip heeft een sierlijk gevormde romp en een scherp, hoge boeg om de zeewaar digheid en de snel heid in de ruwe zee te waarborgen. De machine-installatie wordt op driekwart van achteren ge plaatst en in plaats van een rij schoor stenen krijgt het schip twee moderne rookkanalen. Op die manier ontstaat het markante, ge stroomlijnde profiel van De Rotterdam. Wanneer Koningin Juliana het grazieuze schip doopt staan er tienduizenden toeschouwers langs beide zijden van de Nieuwe Maas, sommigen vinden het schip te modern an deren aanschouwden het schip vol bewondering. Het schip maakt vele reizen en later ook cruises en gaat over naar een andere rederij die de naam van het schip verandert in Rembrandt. Het schip en zijn rederij kennen hoogtij jaren maar in 2000 raakt de rederij in financiële problemen en gaat het schip aan de ketting. Vijf jaar later wordt De Rotterdam gered en wordt het schip gerenoveerd en in 2008 is het zover, De Rotterdam krijgt een van de mooiste plekken die ze zich maar kan dro men: de haven van Rotterdam. Op 15 februari 2010 gaat De Rotterdam open voor publiek. Er kan een kijkje worden genomen in de boeg, op de brug, het stuurhuis en alle achterliggende ruim ten maar ook de kaarten-, radio- en gigantische machinekamer als de kapiteinshut kunnen wor den bewonderd. En dan nog even flaneren over de dekken! Na de lunch volgt de Rotterdamse Ha- venrondvaart, mid denin het drukke verkeer van zee- en binnenvaarschepen komt de indruk wekkende skyline met imposante ge bouwen voorbijglij den, gevolgd door een uniek uitzicht op werven, dokken en de hypermoder ne overslag van duizenden containers. Tijdens de rondvaart geeft de gids een helderder uitleg. De kosten voor de excursie bedragen 60,- per persoon, dit is inclusief busreis, koffie met gebak, lunch en bezoek aan De Rotterdam en rondvaart. Vertrek Hippolytushoef en Den Oever 8.15 uur, rond 18.00 zal de bus weer op Wieringen aanko men. Andere opstapplaatsen in overleg. Opgeven kan bij Arina Zwanink, telefoon 0227-511594 en Gea Klein, telefoon 0227-592886, email klein@ hetnet.nl. De excursie gaat door bij voldoende deelname. OPENINGSTIJDEN ARCHIEF: De komende maanden zal het archief op de volgende dagen geopend zijn: 7 en 8 maart, 4 en 5 april. De openingstijden zijn op maandag van 19.00 t/m 20.30 u. en op dinsdagmiddag van 13.30 t/m 16.30 u. r Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höègte" - 23e jaargang nr. 1 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 16